- Tavlor, Konst, RamarRensa filter
50333
Boris Ninemae, olja på duk, "Varm skördedag"
Aktuellt bud10 200 SEK
50353
Auge Jessen, olja på duk, munkar som dricker vin ur remmare
Aktuellt bud100 SEK
50355
Äldre tryck, musicerande kvinnor på gitarr och harpa
Aktuellt bud100 SEK
50372
Karl Andersson, Trelleborg, olja på pannå, "Vadstena slott."
Aktuellt bud140 SEK
50373
Peer Gottrup, olja på duk, "Hundested"
Aktuellt bud100 SEK
50374
Stig Jonzon, olja på duk, konstnär som målar ett kloster
Startbud100 SEK
50375
Lennart Hall, olja på duk, skog framför kulle
Aktuellt bud100 SEK
50376
Conny Nyström, olja på duk, skog framför fält
Startbud100 SEK
50377
Conny Nyström, olja på duk, vågor på hav
Startbud100 SEK
50378
Conny Nyström, blandteknik, spretiga träd
Aktuellt bud100 SEK
50407
Aktuellt bud260 SEK
50422
Diverse fotoramar, 14st
Aktuellt bud140 SEK
50425
Alma Hansson, olja på duk, "Gemenskap"
Aktuellt bud300 SEK
50433
Sigfrid "Komålaren" Bengtsson, Staffanstorp, olja på pannå, "Ko med sin kalv"
Aktuellt bud180 SEK
50442
Lawson Wood, Allers 1932, tryck, samtida
Startbud100 SEK
50443
Pommac, reklamaffisch, tryck, samtida
Aktuellt bud100 SEK
50488
Rullmålning, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
50490
Reklamaffisch, Swift´s Borax, nytryck
Startbud100 SEK
50507
Lena K Eriksson, blandteknik, "Sweet Nothing" komposition
Startbud100 SEK
50508
Gunhild Andersson, etsning, kvinna plockar äpplen
Startbud100 SEK
50509
Evy Nilsson, blandteknik, vedklabbe
Startbud100 SEK
50517
Charles Petruson, olja på pannå, "Pionen i min trädgård"
Startbud100 SEK
50520
Ulf Onsberg, olja på duk, skogsväg
Aktuellt bud560 SEK
50522
Bodil Beckman, applikation på textil, "Beteshagar"
Startbud100 SEK
50523
Mette Schmidt, applikation på textil, horisont
Startbud100 SEK
50524
Iris Rönnqvist, blandteknik, kvinna med fåglar
Startbud100 SEK
49349
Julius Paulsen, olja på duk, trädgård vid gavel
Aktuellt bud280 SEK
50545
Glenn Jönsson, krita, komposition
Startbud100 SEK
50546
Carolina Alotus, litografi, blomma
Aktuellt bud100 SEK
50547
Alexius Huber, optiskt koncept, reliefkomposition i ädelstål
Aktuellt bud240 SEK
50548
Aktuellt bud120 SEK
50552
Konstnärsmateriel, diverse taveldukar, obegagnade
Aktuellt bud220 SEK
50559
Gertrud Winberg, olja på duk, lada på kulle
Startbud100 SEK
50560
Oidentifierad konstnär, olja på duk, landskap
Aktuellt bud100 SEK
50601
Lantbruksmaskiner, traktorer mm, tavla samt litteratur
Aktuellt bud100 SEK
50610
Pablo Picasso, efter, tryck, Toros y Toreros, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud140 SEK
50611
Gertrud Carlsson, olja på duk, äng
Aktuellt bud100 SEK
50612
Lennart Ljung, olja på duk, blommor
Aktuellt bud100 SEK
50613
Bengt Fredriksson, olja på duk, översvämmad å
Aktuellt bud100 SEK
50633
Samir Atallah - The Art of Kahlil gibran with 40 litographs
Aktuellt bud120 SEK
50689
Benedikt Taschen, "Vincent van Gogh, The Compltete Paintings"
Aktuellt bud100 SEK
50702
Kourosh Safinia, blandteknik, figurkomposition
Startbud100 SEK
50708
Jarl Olsson, olja på duk, "Fiskeläge Abbekås"
Aktuellt bud100 SEK
50712
Axel Olsson, litografi, pojke tittar på trädblommning
Startbud100 SEK
50713
Gotthard Sandberg, olja på pannå, "Vitemölla"
Aktuellt bud400 SEK
50715
Mats Wojidkow, olja på duk, utsikt över tjörn
Aktuellt bud100 SEK
50717
Fritz W. Jönsson, olja på pannå, åkrar med kraftledningar
Startbud100 SEK
50718
Britta Reich-Eriksson, olja på pannå, badande man
Startbud100 SEK