- Tavlor, Konst, RamarRensa filter
51338
Ann-Margret Malmqvist, akvarell, blommor vid träd
Startbud100 SEK
51376
Nils Andre Malmström, litografi, blå häst
Aktuellt bud100 SEK
51386
Sven Clementson, färgrepro, "Hamninloppet till Trelleborg från öster"
Startbud100 SEK
51387
Gunnar Börjeson, olja på duk, utsikt över sjö
Startbud100 SEK
51388
Mats Aronsson, olja på duk, "Höstskörd Mellby 97 sep"
Aktuellt bud100 SEK
51389
Tage E Nilsson, olja på duk, skrivbordsstilleben
Startbud100 SEK
51390
Erik Malmqvist, olja på duk, "Gård i Bara - Skåne"
Startbud100 SEK
51391
Hasse Andersson, litografi, "Det gås mot stan"
Aktuellt bud100 SEK
51392
Malte Särlöv, olja på duk, gård på kulle i Blekinge
Startbud100 SEK
51394
Oidentifierad konstnär, olja på duk, hamnkvarter
Aktuellt bud100 SEK
51395
Oidentifierad konstnär, olja på duk, landskap
Startbud100 SEK
51396
Erik Carlberg, olja på duk, klippig kust
Startbud100 SEK
51393
Oidentifierad konstnär, olja på duk, köksinteriör
Startbud100 SEK
51397
Oidentifierad konstnär, olja på duk, gatugränd
Startbud100 SEK
51399
Elsa Mårtensson, olja på duk, skånegård
Aktuellt bud100 SEK
51400
Tavla, litografi, Ljunghusens golfklubb
Startbud100 SEK
51401
Åke Arenhill, litografi, gäss
Aktuellt bud100 SEK
51466
Curt Olsson, olja på pannå, komposition
Aktuellt bud100 SEK
51476
Lasse Åberg, inramade tryck, Musse Pigg, 4st
Startbud100 SEK
51487
Aleksander Ristmägi, tryck, fuskande pokerspelare
Aktuellt bud100 SEK
51488
Kungörelse, "Varningsord mot brännvinsbruk och dryckenskap"
Aktuellt bud100 SEK
51491
Spegeltavla, "Den nya Volvo", Volvo Special, Aktiebolaget Volvo Göteborg
Startbud100 SEK
51540
Albin Amelin, litografi, lastbil utanför fabrik
Aktuellt bud100 SEK
51560
Karl Lundborg, olja på duk, troligen Gislövs Läge
Startbud100 SEK
51563
Aino Vastamäki, olja på pannå, Tussilago
Startbud100 SEK
51561
Henning Hougaard, olja på duk, kråkor
Startbud100 SEK
51641
Sigfrid "Komålaren" Bengtsson, Staffanstorp, olja på kartong, "Katten Lotta"
Startbud100 SEK
51642
Sigfrid "Komålaren" Bengtsson, Staffanstorp, olja på pannå, "Får med lamm"
Startbud100 SEK
51643
Startbud100 SEK
51644
Sigfrid "Komålaren" Bengtsson, Staffanstorp, akvarell, liggande ko
Startbud100 SEK
51649
Fotoramar, guldmålad träram, 10st
Startbud100 SEK
51650
Max Greger Carlsson, olja på kartong, figurkomposition
Startbud100 SEK