Gottfrid Olsson, olja på duk, stilleben_47963a_8dc25800afbc4e9_lg.jpeg
47963
Gottfrid Olsson, olja på duk, stilleben
Slutpris300 SEK
Taklampa, mässing och glas_48550a_8dc3220f07f97f6_lg.jpeg
48550
Taklampa, mässing och glas
SlutprisInga bud
Max Walter Svanberg, tryck, kvinna med solfjäder_47973a_8dc258986a779e8_lg.jpeg
47973
Max Walter Svanberg, tryck, kvinna med solfjäder
Slutpris100 SEK
Ernst Norlind, etsning, gård med vasstak_47972a_8dc258256324ade_lg.jpeg
47972
Ernst Norlind, etsning, gård med vasstak
Slutpris100 SEK
Carlo Knud Hansen olja på duk, människor vid ruin_47971a_8dc2581e08ced3f_lg.jpeg
47971
Carlo Knud Hansen olja på duk, människor vid ruin
SlutprisInga bud
Erik Brandt, olja på duk, två flickor_47970b_8dc2581b1d644ff_lg.jpeg
47970
Erik Brandt, olja på duk, två flickor
Slutpris200 SEK
Gottfrid Olsson, olja på duk, passage mellan hus_47969a_8dc2581060f6f94_lg.jpeg
47969
Gottfrid Olsson, olja på duk, passage mellan hus
Slutpris160 SEK
Erns Josephson, reproduktion, "Spanska cigarettmakerskor"_47968a_8dc2580ddd4702f_lg.jpeg
47968
Erns Josephson, reproduktion, "Spanska cigarettmakerskor"
SlutprisInga bud
Johan Fredrik,Höckert, reproduktion, "Rättvikskulla vid spiseln"_47967a_8dc2580b88de6ce_lg.jpeg
47967
Johan Fredrik,Höckert, reproduktion, "Rättvikskulla vid spiseln"
Slutpris100 SEK
Tavla, olja på duk, innergård_47966a_8dc25807c139189_lg.jpeg
47966
Tavla, olja på duk, innergård
SlutprisInga bud
Tavla, olja på duk, landskap med träd_47964a_8dc25802e8e4c75_lg.jpeg
47964
Tavla, olja på duk, landskap med träd
Slutpris120 SEK
Tavla, olja på duk, kvinnoporträtt_47965a_8dc25805f4b74ad_lg.jpeg
47965
Tavla, olja på duk, kvinnoporträtt
Slutpris120 SEK
Tavla, olja på duk, vinterväg mot går_47962a_8dc257fe36984b1_lg.jpeg
47962
Tavla, olja på duk, vinterväg mot går
SlutprisInga bud
Tavla, olja på duk, väg genom dunge_47958a_8dc256a30c3cd04_lg.jpeg
47958
Tavla, olja på duk, väg genom dunge
Slutpris1 500 SEK
Gottfrid Olsson, olja på pannå, "Sågebocken"_47961a_8dc257f4f1fa8ad_lg.jpeg
47961
Gottfrid Olsson, olja på pannå, "Sågebocken"
Slutpris260 SEK
Arne Aspelin, olja på duk, å framför hus_47960a_8dc257eeb68244e_lg.jpeg
47960
Arne Aspelin, olja på duk, å framför hus
Slutpris160 SEK
Allan Erwö, litografi, "Uppställning"_47959a_8dc256a6fbfe4f2_lg.jpeg
47959
Allan Erwö, litografi, "Uppställning"
SlutprisInga bud
G.Olsson, olja på duk, fiskeläge_47957a_8dc2569ecf06857_lg.jpeg
47957
G.Olsson, olja på duk, fiskeläge
SlutprisInga bud
Tom Olsson, litografi, dörröppning_47953a_8dc256820734826_lg.jpeg
47953
Tom Olsson, litografi, dörröppning
Slutpris380 SEK
Maryanne Ljung, litografi, "Une Lueur d'Esperance"_47956b_8dc25699fe3ca3a_lg.jpeg
47956
Maryanne Ljung, litografi, "Une Lueur d'Esperance"
Slutpris100 SEK
Roberts, olja på duk, vy över gränd_47955a_8dc2569358dbf48_lg.jpeg
47955
Roberts, olja på duk, vy över gränd
Slutpris100 SEK
Bengt Hillgrund, olja på pannå, stilleben_47954a_8dc2568ec9d89a2_lg.jpeg
47954
Bengt Hillgrund, olja på pannå, stilleben
Slutpris580 SEK
Edward Sheriff Curtis, tryck, "Assiniboin Boy - Atsina" samt "Sitting Bear - Arikara", 2st_47952a_8dc2567ef20b336_lg.jpeg
47952
Edward Sheriff Curtis, tryck, "Assiniboin Boy - Atsina" samt "Sitting Bear - Arikara", 2st
Slutpris240 SEK
Modellskepp i monter, "City"_47945a_lg.jpeg
45898
Modellskepp i monter, "City"
Slutpris520 SEK
Hugo Gehlin, Ystad Tenn, bläckhorn med pennhållare samt Ystad Tenn askfat_47951a_8dc2567256e602e_lg.jpeg
47951
Hugo Gehlin, Ystad Tenn, bläckhorn med pennhållare samt Ystad Tenn askfat
SlutprisInga bud
Konstsmide, Gnosjö, advenstljusstakar i gulmetall, 2st_47950a_8dc2561d0e12515_lg.jpeg
47950
Konstsmide, Gnosjö, advenstljusstakar i gulmetall, 2st
Slutpris520 SEK
Carl Fagerlund, Orrefors, bordslampor i glas, 1 par_47949a_lg.jpeg
46031
Carl Fagerlund, Orrefors, bordslampor i glas, 1 par
Slutpris600 SEK
Klase Keramik, Höganäs, bordslampor, 1 par_47946a_lg.jpeg
45900
Klase Keramik, Höganäs, bordslampor, 1 par
Slutpris140 SEK
Göran Wärff, Kosta Boda, "Sunflower", ljuslyktor i glas, 3st_47947a_lg.jpeg
45975
Göran Wärff, Kosta Boda, "Sunflower", ljuslyktor i glas, 3st
Slutpris420 SEK
Kaffemuggar / vaser, Hans Theo Baumann stil, 6st_47948a_lg.jpeg
45965
Kaffemuggar / vaser, Hans Theo Baumann stil, 6st
Slutpris100 SEK
Persisk matta, "Täbriz", Iran,305x202cm_47944a_8dc255fd097940f_lg.jpeg
47944
Persisk matta, "Täbriz", Iran,305x202cm
Slutpris3 400 SEK
Bing & Gröndahl, "Lucia", kaffeservis, 38 delar_47943a_8dc255f3cbeed9e_lg.jpeg
47943
Bing & Gröndahl, "Lucia", kaffeservis, 38 delar
Slutpris480 SEK
Goebel, Hummel, figurin 81 2/0, "School Girl"_47942a_8dc255ed53d6fb8_lg.jpeg
47942
Goebel, Hummel, figurin 81 2/0, "School Girl"
Slutpris140 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, "Peaple", kaffeservis, 4 delar_47940a_8dc255e28d4345d_lg.jpeg
47940
Ulrica Hydman-Vallien, "Peaple", kaffeservis, 4 delar
Slutpris120 SEK
Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl, vaser, figuriner och fat, 8 delar_47941a_8dc255e7da1e545_lg.jpeg
47941
Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl, vaser, figuriner och fat, 8 delar
Slutpris300 SEK
Husqvarna No.3 rånjärn för kamin_47939a_8dc255dd61b9f2b_lg.jpeg
47939
Husqvarna No.3 rånjärn för kamin
Slutpris160 SEK
Vikt i gjutjärn, 20kg_47928a_8dc25513d00859c_lg.jpeg
47928
Vikt i gjutjärn, 20kg
Slutpris420 SEK
Tubkikare_47938a_8dc255d8bc08ad9_lg.jpeg
47938
Tubkikare
Slutpris280 SEK
Äldre sortimentlådor i trä, 3at_47937a_8dc255d4a2d4e32_lg.jpeg
47937
Äldre sortimentlådor i trä, 3at
Slutpris460 SEK
Sparbössa i bemålat gjutjärn, akrobat på boll, sent 1900-tal_47936a_8dc255ccbd33eb4_lg.jpeg
47936
Sparbössa i bemålat gjutjärn, akrobat på boll, sent 1900-tal
Slutpris140 SEK
Wedgwood, England, "Jasperware", vas och lockask_47935a_8dc255c60b43be2_lg.jpeg
47935
Wedgwood, England, "Jasperware", vas och lockask
Slutpris100 SEK
Ingeborg Plockross Irminger, Bing & Gröndahl, figurin 1614, "Girl tries to kiss boy"_47934a_8dc255bfcffd420_lg.jpeg
47934
Ingeborg Plockross Irminger, Bing & Gröndahl, figurin 1614, "Girl tries to kiss boy"
Slutpris100 SEK
Silverskedar mm_47933a_8dc255b8a42c086_lg.jpeg
47933
Silverskedar mm
Slutpris660 SEK
Armband i silver_47932a_8dc255b68dd6de2_lg.jpeg
47932
Armband i silver
Slutpris220 SEK
Ljusstake i järnsmide, 7 ljushållare_47931a_8dc255391affdb5_lg.jpeg
47931
Ljusstake i järnsmide, 7 ljushållare
Slutpris100 SEK
Kinesisk tallrik på fot, blå/vitt kraak porslin_47930a_8dc255352f43245_lg.jpeg
47930
Kinesisk tallrik på fot, blå/vitt kraak porslin
Slutpris520 SEK
Inkeri Leivo, Arabia, "Arctica", servis, 17 delar_47925a_8dc25504c7a3dbb_lg.jpeg
47925
Inkeri Leivo, Arabia, "Arctica", servis, 17 delar
Slutpris260 SEK
Dresden, skål på ben med relief blomster_47929a_8dc255180d97dd7_lg.jpeg
47929
Dresden, skål på ben med relief blomster
Slutpris120 SEK