Kategorier

1
2d 7h
Erik Höglund, vas i orangt glas_49905a_8dc5004d792e2d8_lg.jpeg
49905
Erik Höglund, vas i orangt glas
Aktuellt bud140 SEK
2d 7h
Carl Harry Stålhane, Rörstrand, "SRG", skål i keramik_49907a_8dc50061c40deef_lg.jpeg
49907
Carl Harry Stålhane, Rörstrand, "SRG", skål i keramik
Aktuellt bud140 SEK
2d 7h
Diverse keramik, Christers Keramik, Bo Fajans, Gefle mm_49908a_8dc500dc44ee0d3_lg.jpeg
49908
Diverse keramik, Christers Keramik, Bo Fajans, Gefle mm
Aktuellt bud120 SEK
2d 7h
Royal Copenhagen, vaser, 2st_49915a_8dc5009e0aebe9f_lg.jpeg
49915
Royal Copenhagen, vaser, 2st
Aktuellt bud120 SEK
2d 7h
Royal Copenhagen, vaser, 4st_49916a_8dc500a2574de5c_lg.jpeg
49916
Royal Copenhagen, vaser, 4st
Aktuellt bud140 SEK
2d 7h
Bing & Gröndahl, figuriner och vas, 4 delar_49927a_8dc500d95ac5e1b_lg.jpeg
49927
Bing & Gröndahl, figuriner och vas, 4 delar
Aktuellt bud100 SEK
2d 7h
Hjördis Oldfors, Upsala-Ekeby, skål i keramik_49928a_8dc500e52146b97_lg.jpeg
49928
Hjördis Oldfors, Upsala-Ekeby, skål i keramik
Aktuellt bud100 SEK
2d 7h
Christer Heijl, Christers Keramik, klotvas i keramik, 1940/50-tal_49935a_8dc507ac21c2ad5_lg.jpeg
49935
Christer Heijl, Christers Keramik, klotvas i keramik, 1940/50-tal
Aktuellt bud100 SEK
2d 7h
Bengt Orup, Johansfors, "Strikt", coupe -/dessertskålar, 6st_49943a_8dc50892fafcbe9_lg.jpeg
49943
Bengt Orup, Johansfors, "Strikt", coupe -/dessertskålar, 6st
Aktuellt bud1 050 SEK
2d 7h
Rörstrand, "Lux", karott med handtag_49945a_8dc508b537a390b_lg.jpeg
49945
Rörstrand, "Lux", karott med handtag
Aktuellt bud120 SEK
2d 7h
Rörstrand, "Valentine", matservis, 1960-tal, 20 delar_49947a_8dc508b3afa042f_lg.jpeg
49947
Rörstrand, "Valentine", matservis, 1960-tal, 20 delar
Aktuellt bud1 400 SEK
2d 7h
Wilhelm Wolff Metallwarenfabrik, Pforzheim, golvvas i nysilver, jugend, 1900-talets början_49971a_8dc50c6effa49ed_lg.jpeg
49971
Wilhelm Wolff Metallwarenfabrik, Pforzheim, golvvas i nysilver, jugend, 1900-talets början
Aktuellt bud100 SEK
2d 7h
Flaska / damejeanne, munblåst, 1700/1800-tal_49974a_8dc50c8a0b1804c_lg.jpeg
49974
Flaska / damejeanne, munblåst, 1700/1800-tal
Aktuellt bud140 SEK
2d 7h
Rörstrand, "Ostindia", terrin_49978a_lg.jpeg
47560
Rörstrand, "Ostindia", terrin
Aktuellt bud600 SEK
2d 7h
Parise Vetro, Italy, karaff med glas på bricka, 7 delar_49979a_lg.jpeg
47479
Parise Vetro, Italy, karaff med glas på bricka, 7 delar
Aktuellt bud120 SEK
2d 7h
Rörstrand, "Ostindia", kaffekanna_49980a_lg.jpeg
47561
Rörstrand, "Ostindia", kaffekanna
Aktuellt bud160 SEK
2d 7h
Rörstrand, "Daladansen", vas med fyra hänklar, flintgods, tidigt 1900-tal_49981a_lg.jpeg
47885
Rörstrand, "Daladansen", vas med fyra hänklar, flintgods, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
2d 8h
Scheurich, W.Germany, golvvas i keramik_49989a_8dc5157d6edc95a_lg.jpeg
49989
Scheurich, W.Germany, golvvas i keramik
Aktuellt bud120 SEK
2d 8h
Karaff/flaska, såkallad fyllegubbe, keramik, 1900-talets mitt_50000a_8dc516424c08692_lg.jpeg
50000
Karaff/flaska, såkallad fyllegubbe, keramik, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
2d 8h
Erik Höglund, Kosta Boda, hänkelvas i lila glas_50001a_8dc51644eb32a9b_lg.jpeg
50001
Erik Höglund, Kosta Boda, hänkelvas i lila glas
Aktuellt bud260 SEK
2d 8h
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", skål_50003a_8dc516bc08eb407_lg.jpeg
50003
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", skål
Aktuellt bud180 SEK
2d 8h
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", mattallrikar, 6st_50005a_8dc516c7286cea5_lg.jpeg
50005
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", mattallrikar, 6st
Aktuellt bud1 300 SEK
2d 8h
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Argenta", skål_50006a_8dc516ca4ccbc31_lg.jpeg
50006
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Argenta", skål
Aktuellt bud360 SEK
2d 8h
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", fat_50007a_8dc516cc1322efa_lg.jpeg
50007
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", fat
Aktuellt bud540 SEK
2d 8h
von Schierholz, Germany, lockask samt litet fat med barock dekor_50009a_8dc516d64fad302_lg.jpeg
50009
von Schierholz, Germany, lockask samt litet fat med barock dekor
Startbud100 SEK
2d 8h
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Argenta", skål_50010a_8dc516d7a2d6d15_lg.jpeg
50010
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Argenta", skål
Aktuellt bud160 SEK
2d 8h
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea",assietter, 5st_50011a_8dc516da67c52bc_lg.jpeg
50011
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea",assietter, 5st
Aktuellt bud500 SEK
2d 8h
Ture Berglund, Skansen glasbruk, "Minan", vas i glas, 1900-talets mitt_50014a_8dc517b4fab8c09_lg.jpeg
50014
Ture Berglund, Skansen glasbruk, "Minan", vas i glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
2d 8h
Trelleborgs Glasbruk, fiskvas i grönt glas_50020a_8dc517e8061e8e7_lg.jpeg
50020
Trelleborgs Glasbruk, fiskvas i grönt glas
Aktuellt bud120 SEK
2d 8h
Trelleborgs Glasbruk, ljusstake, lilja i gult glas_50021a_8dc517ea619e1d4_lg.jpeg
50021
Trelleborgs Glasbruk, ljusstake, lilja i gult glas
Aktuellt bud140 SEK
2d 8h
Rörstrand, fisk -/stekfat i flingods, 1800-talets första hälft_50030a_8dc5216f5742645_lg.jpeg
50030
Rörstrand, fisk -/stekfat i flingods, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud160 SEK
2d 8h
Golvvas i brunt glas_50031a_8dc52172f86b2a4_lg.jpeg
50031
Golvvas i brunt glas
Startbud100 SEK
2d 8h
Rörstrand, grötskål / terrin med tomtedekor_50032a_8dc5217c3f36bd0_lg.jpeg
50032
Rörstrand, grötskål / terrin med tomtedekor
Aktuellt bud260 SEK
2d 8h
Höganäs, väggkruka i keramik, dekor av ananas_50034a_8dc52192a7710d7_lg.jpeg
50034
Höganäs, väggkruka i keramik, dekor av ananas
Aktuellt bud100 SEK
2d 8h
Göteborg, kanna med tomdedekor, 1900-talets första hälft_50035a_8dc52195de82db1_lg.jpeg
50035
Göteborg, kanna med tomdedekor, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
2d 8h
Göran Wärff, Kosta Boda, "Runor", skål i glas med dekor av hällristningar_50037a_8dc521dbb38793c_lg.jpeg
50037
Göran Wärff, Kosta Boda, "Runor", skål i glas med dekor av hällristningar
Startbud100 SEK
2d 8h
Upsala-Ekeby, Gefle, fat och vas i keramik, 1930/40-tal_50038a_8dc521df9192763_lg.jpeg
50038
Upsala-Ekeby, Gefle, fat och vas i keramik, 1930/40-tal
Aktuellt bud120 SEK
2d 8h
Ingeborg Lundin, Orrefors, "Silvia", karaff i glas_50047a_8dc5228ad1eeca6_lg.jpeg
50047
Ingeborg Lundin, Orrefors, "Silvia", karaff i glas
Aktuellt bud100 SEK
2d 8h
Kjell Blomberg, Upsala-Ekeby, "Svea", ytterfoder_50056a_lg.jpeg
48865
Kjell Blomberg, Upsala-Ekeby, "Svea", ytterfoder
Aktuellt bud140 SEK
2d 8h
Knut Otto Hallsten, Västra Sönnarslöv, urna i keramik_50071a_8dc52708d377cd4_lg.jpeg
50071
Knut Otto Hallsten, Västra Sönnarslöv, urna i keramik
Aktuellt bud120 SEK
2d 8h
Noomi Backhausen, Søholm, Denmark, väggtavla med relief i stengods_50073a_8dc5271e2e4ae84_lg.jpeg
50073
Noomi Backhausen, Søholm, Denmark, väggtavla med relief i stengods
Aktuellt bud120 SEK
2d 9h
Elis Bergh, Kosta, glasservis, slipad dekor, 72 delar_50100a_8dc52ded3f93214_lg.jpeg
50100
Elis Bergh, Kosta, glasservis, slipad dekor, 72 delar
Aktuellt bud420 SEK
2d 9h
Bengt Orup, Johansfors, "Party", dessert -/coupeglas, 6st_50101a_8dc53067160c572_lg.jpeg
50101
Bengt Orup, Johansfors, "Party", dessert -/coupeglas, 6st
Aktuellt bud940 SEK
2d 9h
Murano, Italy, karaff med glas, 7 delar_50102a_8dc53074ceea605_lg.jpeg
50102
Murano, Italy, karaff med glas, 7 delar
Aktuellt bud120 SEK
2d 9h
Skepsskaraff, kristall med slipad dekor_50104a_8dc5308c1a99039_lg.jpeg
50104
Skepsskaraff, kristall med slipad dekor
Aktuellt bud100 SEK
2d 9h
Göran Wärff, Kosta Boda, "Prince", karaff samt whiskyglas, 5 delar_50106a_8dc53095512345a_lg.jpeg
50106
Göran Wärff, Kosta Boda, "Prince", karaff samt whiskyglas, 5 delar
Aktuellt bud140 SEK
2d 9h
Oiva Toikka, Nuutajärvi, Arabia, Iittala, "Kastehelmi", underlägg i glas, 11st_50110a_8dc530baee17983_lg.jpeg
50110
Oiva Toikka, Nuutajärvi, Arabia, Iittala, "Kastehelmi", underlägg i glas, 11st
Aktuellt bud520 SEK
2d 9h
Zell Baden Pottery, W.Germany, fruktfat och assietter med dekor av vinranka, 7 delar_50112a_8dc53201c4df0bd_lg.jpeg
50112
Zell Baden Pottery, W.Germany, fruktfat och assietter med dekor av vinranka, 7 delar
Aktuellt bud100 SEK
Kontakt

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3

231 62 Trelleborg

+46 (0)739 12 41 88

info@markusauktioner.se

Öppettider

Måndag: 12:00 - 18:00

Torsdag: 12:00 - 20:00

Lördag: 09:00 - 14:00

Övriga dagar tar vi emot efter överenskommelse

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.