- Keramik, glas, porslinRensa filter
49905
Erik Höglund, vas i orangt glas
Aktuellt bud140 SEK
49907
Carl Harry Stålhane, Rörstrand, "SRG", skål i keramik
Aktuellt bud140 SEK
49908
Diverse keramik, Christers Keramik, Bo Fajans, Gefle mm
Aktuellt bud120 SEK
49915
Royal Copenhagen, vaser, 2st
Aktuellt bud120 SEK
49916
Royal Copenhagen, vaser, 4st
Aktuellt bud140 SEK
49927
Bing & Gröndahl, figuriner och vas, 4 delar
Aktuellt bud100 SEK
49928
Hjördis Oldfors, Upsala-Ekeby, skål i keramik
Aktuellt bud100 SEK
49935
Christer Heijl, Christers Keramik, klotvas i keramik, 1940/50-tal
Aktuellt bud100 SEK
49943
Bengt Orup, Johansfors, "Strikt", coupe -/dessertskålar, 6st
Aktuellt bud1 050 SEK
49945
Rörstrand, "Lux", karott med handtag
Aktuellt bud120 SEK
49947
Rörstrand, "Valentine", matservis, 1960-tal, 20 delar
Aktuellt bud1 400 SEK
49971
Wilhelm Wolff Metallwarenfabrik, Pforzheim, golvvas i nysilver, jugend, 1900-talets början
Aktuellt bud100 SEK
49974
Flaska / damejeanne, munblåst, 1700/1800-tal
Aktuellt bud140 SEK
47560
Rörstrand, "Ostindia", terrin
Aktuellt bud600 SEK
47479
Parise Vetro, Italy, karaff med glas på bricka, 7 delar
Aktuellt bud120 SEK
47561
Rörstrand, "Ostindia", kaffekanna
Aktuellt bud160 SEK
47885
Rörstrand, "Daladansen", vas med fyra hänklar, flintgods, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
49989
Scheurich, W.Germany, golvvas i keramik
Aktuellt bud120 SEK
50000
Karaff/flaska, såkallad fyllegubbe, keramik, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
50001
Erik Höglund, Kosta Boda, hänkelvas i lila glas
Aktuellt bud260 SEK
50003
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", skål
Aktuellt bud180 SEK
50005
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", mattallrikar, 6st
Aktuellt bud1 300 SEK
50006
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Argenta", skål
Aktuellt bud360 SEK
50007
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", fat
Aktuellt bud540 SEK
50009
von Schierholz, Germany, lockask samt litet fat med barock dekor
Startbud100 SEK
50010
Aktuellt bud160 SEK
50011
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea",assietter, 5st
Aktuellt bud500 SEK
50014
Ture Berglund, Skansen glasbruk, "Minan", vas i glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
50020
Trelleborgs Glasbruk, fiskvas i grönt glas
Aktuellt bud120 SEK
50021
Trelleborgs Glasbruk, ljusstake, lilja i gult glas
Aktuellt bud140 SEK
50030
Rörstrand, fisk -/stekfat i flingods, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud160 SEK
50031
Golvvas i brunt glas
Startbud100 SEK
50032
Rörstrand, grötskål / terrin med tomtedekor
Aktuellt bud260 SEK
50034
Höganäs, väggkruka i keramik, dekor av ananas
Aktuellt bud100 SEK
50035
Göteborg, kanna med tomdedekor, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
50037
Göran Wärff, Kosta Boda, "Runor", skål i glas med dekor av hällristningar
Startbud100 SEK
50038
Upsala-Ekeby, Gefle, fat och vas i keramik, 1930/40-tal
Aktuellt bud120 SEK
50047
Ingeborg Lundin, Orrefors, "Silvia", karaff i glas
Aktuellt bud100 SEK
48865
Kjell Blomberg, Upsala-Ekeby, "Svea", ytterfoder
Aktuellt bud140 SEK
50071
Knut Otto Hallsten, Västra Sönnarslöv, urna i keramik
Aktuellt bud120 SEK
50073
Noomi Backhausen, Søholm, Denmark, väggtavla med relief i stengods
Aktuellt bud120 SEK
50100
Elis Bergh, Kosta, glasservis, slipad dekor, 72 delar
Aktuellt bud420 SEK
50101
Bengt Orup, Johansfors, "Party", dessert -/coupeglas, 6st
Aktuellt bud940 SEK
50102
Murano, Italy, karaff med glas, 7 delar
Aktuellt bud120 SEK
50104
Skepsskaraff, kristall med slipad dekor
Aktuellt bud100 SEK
50106
Göran Wärff, Kosta Boda, "Prince", karaff samt whiskyglas, 5 delar
Aktuellt bud140 SEK
50110
Oiva Toikka, Nuutajärvi, Arabia, Iittala, "Kastehelmi", underlägg i glas, 11st
Aktuellt bud520 SEK
50112
Zell Baden Pottery, W.Germany, fruktfat och assietter med dekor av vinranka, 7 delar
Aktuellt bud100 SEK