- Tavlor, Konst, RamarRensa filter
50719
Heljä Liukko-Sundström, Arabia Ateljé, väggtavla i keramik med dekor av tulpaner
Aktuellt bud120 SEK
50720
Igge Karlsson, "Årets Häst 1976, Wiretapper", väggtavla i porslin
Startbud100 SEK
50724
Eva Holmberg Jacobsson, olja på pannå, komposition av Paris
Startbud100 SEK
50725
Oidentifierbar konstnär, olja på pannå, kvinna
Startbud100 SEK
50726
Oidentifierbar konstnär, olja på duk, vattendrag vid klippor
Aktuellt bud140 SEK
50727
Dan Lindstrand, olja på duk, tallar
Aktuellt bud100 SEK
50728
Juel Christian Madsen, etsning, bondekvinnor arbetar
Startbud100 SEK
50729
Börje Windfeldt, akvarell, "På Parapeten"
Startbud100 SEK
50730
Eric Lundgren, olja på pannå, motiv från Göteborgs hamn
Aktuellt bud200 SEK
50731
Bengt Fredriksson, olja på duk, byggnader
Startbud100 SEK
50732
Vincent Haddelsley, litografi, hästgård
Startbud100 SEK
50733
Oidentifierbar konstnär, olja på pannå, Vinterå
Startbud100 SEK
50734
Pablo Picasso, efter, tryck på platta, "The Tragedy"
Startbud100 SEK
50735
Carsten Ström, olja på pannå, "Vid Mossby, Skåne"
Aktuellt bud240 SEK
50736
Einar Bager, akvarell, pojke på stol
Startbud100 SEK
50737
Figge Holmberg, pastell, kroki
Startbud100 SEK
50738
Eric Elfvén, olja på pannå, stilleben
Startbud100 SEK
50739
Figge Holmberg, akvarell, korsfästelsen
Startbud100 SEK
50740
Eric Elfvén, olja på pannå, tjurfäktning
Startbud100 SEK
50741
Egon Ericsson-Weinemo, olja på duk, "Den ljusa dalen"
Aktuellt bud100 SEK
50742
Carl Berndtsson, olja på duk, samtal mellan tre män
Aktuellt bud100 SEK
50743
Figge Holmberg, olja på pannå, hästar på bete
Startbud100 SEK
50744
OE Lundell, olja på pannå, skog
Startbud100 SEK
50745
Tage Hedqvist, litografi, komposition
Startbud100 SEK
50746
Jean Even, litografi, fyra jockeys
Aktuellt bud100 SEK
50747
Yngve Svedlund, litografi, folksamling
Aktuellt bud100 SEK
50748
Nils Golbe, olja på pannå, par i allmoge interiör
Startbud100 SEK
50749
Catharina Göth, litografi, Absolut Vodka
Aktuellt bud100 SEK
50750
Carin Tham, olja på pannå, väg genom träd
Aktuellt bud100 SEK
50751
Oidentifierad konstnär, olja på duk, Paris
Aktuellt bud220 SEK
50754
Rob Roy, tryck, bilracing, 3st
Startbud100 SEK
50755
Bengt Hillgrund, olja på duk, gård vid vägg
Aktuellt bud280 SEK
50767
Noah, Artmaster Studios, olja på duk, komposition
Startbud100 SEK
50768
Andrew, Artmaster Studios, olja på duk, vågbryt vid strand
Startbud100 SEK
50772
Joan Miro, Minerva Reproduktion, "Personnages Inversés", 1949
Aktuellt bud100 SEK
50773
Textil/bonad, uppspänd på metallram, svalor i flykt, signerad C SA
Startbud100 SEK
50791
Gideon Isaksson, olja på duk, Trelleborgsmotiv
Aktuellt bud100 SEK
50792
Knut Norman, olja på pannå, "Från Trelleborgsslätten"
Aktuellt bud100 SEK
50793
Knut Norman, olja på pannå, stadsvy
Aktuellt bud100 SEK
50794
Helge Kemner, olja på pannå, åkermark med gårdsgavel
Startbud100 SEK
50795
Oidentifierbar konstnär, olja på duk, fjällstuga
Startbud100 SEK
50798
Hans Ripa, pastell, småbåtshamn
Startbud100 SEK
50800
Stig Wernheden, olja på duk, stadsgränd
Aktuellt bud160 SEK
50809
Peter Widman, grafiskt tryck, "Oxel och björk, Kilesand Sydkoster"
Startbud100 SEK
50810
Tedde Rhodin, olja på duk, klippig kust
Aktuellt bud100 SEK
50812
Paul Ravning, olja på duk, kvinna spelar piano
Aktuellt bud100 SEK
50843
Oidentifierad konstnär, olja på duk, surrealistisk figur
Aktuellt bud380 SEK
50865
Nicklas Andersson, Smygehamn, airbrush på plåt, onskefull clown
Startbud100 SEK