53673
Old Foley, James Kent Ltd, Staffordshire, "Chinese Rose", servisdelar, 6st
Aktuellt bud100 SEK
53674
Rörstrand, "Gröna Anna", teservis, 22 delar
Aktuellt bud540 SEK
53675
Bo Borgström, Åseda Glasbruk, hundbensvas i blått glas mm, 3 delar
Aktuellt bud100 SEK
53676
Auguste Moreau, efter, kvinnoskulptur, jugend
Startbud100 SEK
53677
Johan Meyer Andersen, olja på duk, bonde med hästar som tröskar
Aktuellt bud100 SEK
53678
Fåtöljer, trä och galon, 1950/60-tal, 3st
Startbud100 SEK
53679
Möller Armatur, Eskilstuna, golvlampa, teak med mässingsdetaljer
Aktuellt bud100 SEK
53680
Golvlampa, furu, 1960/70-tal
Startbud100 SEK
53681
Satsbord i teak, 1950/60-tal, 3st
Aktuellt bud140 SEK
53682
Teleskop/stjärnkikare med reflektor, Japan
Aktuellt bud100 SEK
53683
Gemla, Diö, pinnstolar i rödbetsat lövträ, 1900-talets andra hälft, 4st
Aktuellt bud120 SEK
53684
Sekretär, Danmark, teak, 1960/70-tal
Aktuellt bud100 SEK
53685
Kopparkittel på trebent smidesställning
Aktuellt bud100 SEK
53686
Sidobord i teak
Startbud100 SEK
53687
Piedestal, betsat trä
Startbud100 SEK
53688
Byrå med stenskiva, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
53689
Trappstegar, aluminium, 5 steg, 2st
Aktuellt bud140 SEK
53690
Trappstege, aluminium, 3 steg
Startbud100 SEK
53691
Claes Thell, Höganäs ,vas/skulptur i stengods
Aktuellt bud3 100 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
52770
Ingvar Walterström, olja på duk, stilleben
Aktuellt bud160 SEK
53694
Gunnar Cyrén, Orrefors, "BS 2099, Maja Rosengren", vin -/allglas, 1960-tal, 7st
Startbud100 SEK
53695
Johansfors, vinglas, 1960-tal, 7st
Startbud100 SEK
53696
Glasservis mm, 26 delar
Aktuellt bud120 SEK
53697
Trägubbar, snidade, 2st
Aktuellt bud100 SEK
53698
Skulptur i trä, tjur
Startbud100 SEK
53699
Saitek Pro Flight X-55 Rhino, flygjoystick, 2 delar
Aktuellt bud160 SEK
53700
Vaser, Japan, emaljerad mässing med dekor av trollsländor och näckrosor, 2st
Startbud100 SEK
53701
Salongsbord, åttakantigt, renässansstil, 18/1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
53702
Golvkandelaber, järnsmide, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
53703
Marian Zawadzki (1912-1978), Tilgmans Keramik, vas i stengods, 1955
Startbud100 SEK
53704
Junghans, bordsur med träfodral
Startbud100 SEK
53705
Malte Särlöv, olja på duk, räv i vinter
Startbud100 SEK
53706
G.W. Hill, olja på duk, "Marker i sne. Hindsholm-Nordfyn"
Startbud100 SEK
53707
Bang & Olufsen, Beovision LX 2500 teve, 1980-talets mitt
Startbud100 SEK
53708
Bang & Olufsen, Beovox S45, 1976-1977
Aktuellt bud100 SEK
53709
Christian Thomsen, Royal Copenhagen, figurin #439, " Faun with Rabbit"
Startbud100 SEK
53710
Sovel -/offerfat, Bali, "Dulang", polykrom bemålning, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
53711
Fåtöljer, tapetserarstil, 1900-talets första hälft, 1 par
Aktuellt bud100 SEK
53712
Chilli ,"Lekimana", barbord metall med träskiva
Aktuellt bud100 SEK
53713
Bokhylla, jugend, 1900-tal
Startbud100 SEK
53714
NilsJohan, "Ungt Kök", brödlåda i plåt
Aktuellt bud100 SEK
53715
CowParade, # 7315, "Lady Camoolot", figurin i porslin, 2002
Aktuellt bud100 SEK
53716
Taklampa, textil och metall
Startbud100 SEK
53718
Harald Notini, Böhlmarks Lampfabrik, taklampa, Swedish Modern, lackerad metall och glas, 1930-tal
Startbud100 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
53719
Trelleborgs FF, TFF, signerad fotboll av laget år 2000 då de blev sexa i allsvenskan
Startbud100 SEK
53720
Tändsticksplån, BP (British Petroleum), ca 40st
Aktuellt bud100 SEK
53721
Nimy Lez-Mons Mouzin Lecat & Cie, Belgien, kanna i majolika, maritim, 1893-1906
Startbud100 SEK
53722
Wilhelm Kåge Gustavsberg, "Argenta", miniatyrvas med fiskdekor
Aktuellt bud140 SEK
Semesterstängt 22/7 - 4/8