53279
Taklampa, vitlackad metall
Startbud100 SEK
53280
Serie-album, Blueberry, Lucky Luke, Hälge, Asterix mm
Aktuellt bud200 SEK
53281
Böcker om amerikanska bilar/raggarbilar inriktning 1950-tal
Startbud100 SEK
53282
Leksaksfigurer, Disney, Musse Pigg, Kalle Anka, Smurfar mm
Aktuellt bud180 SEK
53283
Diverse föremål i mässing
Aktuellt bud140 SEK
53284
J S Pinx, Gustavsberg, minnestallrik från baltiska Utställningen i Malmö 1914
Startbud100 SEK
53285
Fritz Heidenreich, Rosenthal, fågelfigurin, Kungsfiskare
Aktuellt bud200 SEK
53286
Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, vaser i porslin, 4st
Aktuellt bud100 SEK
53287
Hasse Andersson, Skanör, olja på duk, "Lilla GåsaLena"
Aktuellt bud100 SEK
53288
Skål /vas på fot i form av remmare
Startbud100 SEK
53289
Porslinsföremål, Kina & Japan
Aktuellt bud100 SEK
53290
Osram, "Julia", adventsljusstake, koppar och teak
Aktuellt bud100 SEK
53291
Erik Malmqvist, olja på pannå, landskap
Startbud100 SEK
53292
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, landskap
Startbud100 SEK
53293
Kathrin Bernekorn, akvarell, kvinna med blomsterkrans
Startbud100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
53294
Kockums Emalj, kaffekannor, 2st
Aktuellt bud100 SEK
53295
Cylinder -/höghatt
Aktuellt bud100 SEK
53296
Fönsterlampor, opakt glas & metall, droppformade, 3st
Startbud100 SEK
53297
Taklampa, industrimodell i metall
Aktuellt bud100 SEK
53298
Juan Huerta, Lladro, Spain, figirin, chimpans med unge
Aktuellt bud500 SEK
53299
Nils Jonsson, Troeds, Bjärnum, "Arild", sideboard i teak, 1950/60-tal
Aktuellt bud120 SEK
Värdering2 500 - 4 000 SEK
53300
Verktygsvagn/skåp i plåt
Aktuellt bud180 SEK
Värdering2 500 - 4 000 SEK
53301
Skänk i teak med utdragbar skrivyta
Aktuellt bud120 SEK
53302
Rosa Ljung, Torekov, figuriner, katter i keramik, 2st
Aktuellt bud100 SEK
53303
BH, Denmark, bordslampor, metall och glas, 3st
Aktuellt bud320 SEK
53304
Byrå i teak med 4 lådor
Aktuellt bud140 SEK
53305
Carl Malmsten, "Samsas", soffa, 1900-talets mitt
Aktuellt bud360 SEK
Värdering3 000 - 5 000 SEK
53306
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 500 - 3 500 SEK
53307
Norrahammars Bruk, "Solo 258", kamin, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
50566
Carl Fagerlund, Orrefors, "Modell RD 1477", bordslampor i glas, 1 par
Aktuellt bud440 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
53309
Gideon Isaksson, olja på duk, torghandel i Trelleborg
Startbud100 SEK
53310
Veith, reklamskylt för däck med pin-up, metall, 1950-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
53311
Lisa Larson, Gustavsberg, figurin, bulldog i stengods från serien "Stora Zoo", 1960-1968
Aktuellt bud1 750 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
53312
Dinky Toys, France, #571, "Trafic SB2 Saviem", 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
53313
Ytterfoder i keramik, 4st
Aktuellt bud100 SEK
53314
Fotogenlampa, jugend, mässing och glas, 1900-talets början
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
53315
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, telereparatör
Aktuellt bud100 SEK
53316
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, polis med batong
Aktuellt bud120 SEK
53317
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, jägare med hund
Aktuellt bud100 SEK
53318
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, dragspelande suput samt präst/pittagubbe
Aktuellt bud100 SEK
53319
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, dragspelande suput med pipa
Aktuellt bud140 SEK
53320
Kopia av - Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, fiskarpar med dragkärror, 2st
Aktuellt bud100 SEK
53321
Byarums Bruk, stativ till "Classic Cafébord", gjuten aluminium, 2000-tal
Aktuellt bud140 SEK
Värdering1 500 - 2 500 SEK
53322
Diverse manschettknappar mm, silver förekommer
Aktuellt bud220 SEK
53323
Hans Hansen, Denmark, slipsnål i silver
Startbud100 SEK
53324
Manschettknappar och slipsnål, minne från SAS första Boeing 747, 3 delar
Aktuellt bud260 SEK
53325
Klockkedja, 18k guld
Aktuellt bud5 800 SEK
53326
Fickur, 14k guld
Aktuellt bud880 SEK
Semesterstängt 22/7 - 4/8