Kategorier

15d 2h
Taklampa, vitlackad metall_53279a_8dc9cb16cd89a6c_lg.jpeg
53279
Taklampa, vitlackad metall
Startbud100 SEK
15d 2h
Serie-album, Blueberry, Lucky Luke, Hälge, Asterix mm_53280a_8dc9cb229a6a465_lg.jpeg
53280
Serie-album, Blueberry, Lucky Luke, Hälge, Asterix mm
Aktuellt bud200 SEK
15d 2h
Böcker om amerikanska bilar/raggarbilar inriktning 1950-tal_53281a_8dc9cb26e336a0c_lg.jpeg
53281
Böcker om amerikanska bilar/raggarbilar inriktning 1950-tal
Startbud100 SEK
15d 2h
Leksaksfigurer, Disney, Musse Pigg, Kalle Anka, Smurfar mm_53282a_8dc9cb2a872ab97_lg.jpeg
53282
Leksaksfigurer, Disney, Musse Pigg, Kalle Anka, Smurfar mm
Aktuellt bud180 SEK
15d 2h
Diverse föremål i mässing_53283a_8dc9cb2c454176b_lg.jpeg
53283
Diverse föremål i mässing
Aktuellt bud140 SEK
15d 2h
J S Pinx, Gustavsberg, minnestallrik från baltiska Utställningen i Malmö 1914_53284a_8dc9cb331cd5919_lg.jpeg
53284
J S Pinx, Gustavsberg, minnestallrik från baltiska Utställningen i Malmö 1914
Startbud100 SEK
15d 2h
Fritz Heidenreich, Rosenthal, fågelfigurin, Kungsfiskare_53285a_8dc9cb3694b5d0b_lg.jpeg
53285
Fritz Heidenreich, Rosenthal, fågelfigurin, Kungsfiskare
Aktuellt bud200 SEK
15d 2h
Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, vaser i porslin, 4st_53286a_8dc9cb3a706c57c_lg.jpeg
53286
Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl, vaser i porslin, 4st
Aktuellt bud100 SEK
15d 2h
Hasse Andersson, Skanör, olja på duk, "Lilla GåsaLena"_53287a_8dc9cb3d6d9c769_lg.jpeg
53287
Hasse Andersson, Skanör, olja på duk, "Lilla GåsaLena"
Aktuellt bud100 SEK
15d 2h
Skål /vas på fot i form av remmare_53288a_8dc9cb40b3b0069_lg.jpeg
53288
Skål /vas på fot i form av remmare
Startbud100 SEK
15d 2h
Porslinsföremål, Kina & Japan_53289a_8dc9cb5172aa9bb_lg.jpeg
53289
Porslinsföremål, Kina & Japan
Aktuellt bud100 SEK
15d 2h
Osram, "Julia", adventsljusstake, koppar och teak_53290a_8dc9cb54bb7da36_lg.jpeg
53290
Osram, "Julia", adventsljusstake, koppar och teak
Aktuellt bud100 SEK
15d 2h
Erik Malmqvist, olja på pannå, landskap_53291a_8dc9cb5b0d14ff1_lg.jpeg
53291
Erik Malmqvist, olja på pannå, landskap
Startbud100 SEK
15d 2h
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, landskap_53292a_8dc9cb6397fcb00_lg.jpeg
53292
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, landskap
Startbud100 SEK
15d 2h
Kathrin Bernekorn, akvarell, kvinna med blomsterkrans_53293a_8dc9cb6c42b9c60_lg.jpeg
53293
Kathrin Bernekorn, akvarell, kvinna med blomsterkrans
Startbud100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
15d 2h
Kockums Emalj, kaffekannor, 2st_53294a_8dc9cb7716a320b_lg.jpeg
53294
Kockums Emalj, kaffekannor, 2st
Aktuellt bud100 SEK
15d 2h
Cylinder -/höghatt_53295a_8dc9cb793b73723_lg.jpeg
53295
Cylinder -/höghatt
Aktuellt bud100 SEK
15d 2h
Fönsterlampor, opakt glas & metall, droppformade, 3st_53296a_8dc9cb7c8426642_lg.jpeg
53296
Fönsterlampor, opakt glas & metall, droppformade, 3st
Startbud100 SEK
15d 2h
Taklampa, industrimodell i metall_53297a_8dc9cb7f1da0770_lg.jpeg
53297
Taklampa, industrimodell i metall
Aktuellt bud100 SEK
15d 2h
Juan Huerta, Lladro, Spain, figirin, chimpans med unge_53298a_8dc9d7e1002a4ce_lg.jpeg
53298
Juan Huerta, Lladro, Spain, figirin, chimpans med unge
Aktuellt bud500 SEK
15d 2h
Nils Jonsson, Troeds, Bjärnum, "Arild", sideboard i teak, 1950/60-tal_53299a_8dc9d7f1c58f3de_lg.jpeg
53299
Nils Jonsson, Troeds, Bjärnum, "Arild", sideboard i teak, 1950/60-tal
Aktuellt bud120 SEK
Värdering2 500 - 4 000 SEK
15d 2h
Verktygsvagn/skåp i plåt_53300a_8dc9d7f76cb4f46_lg.jpeg
53300
Verktygsvagn/skåp i plåt
Aktuellt bud180 SEK
Värdering2 500 - 4 000 SEK
15d 2h
Skänk i teak med utdragbar skrivyta_53301a_8dc9d7fc680d51b_lg.jpeg
53301
Skänk i teak med utdragbar skrivyta
Aktuellt bud120 SEK
15d 2h
Rosa Ljung, Torekov, figuriner, katter i keramik, 2st_53302a_8dc9d8106d80bcd_lg.jpeg
53302
Rosa Ljung, Torekov, figuriner, katter i keramik, 2st
Aktuellt bud100 SEK
15d 2h
BH, Denmark, bordslampor, metall och glas, 3st_53303a_8dc9d81a3098fa0_lg.jpeg
53303
BH, Denmark, bordslampor, metall och glas, 3st
Aktuellt bud320 SEK
15d 2h
Byrå i teak med 4 lådor_53304a_8dc9d81bd9523a7_lg.jpeg
53304
Byrå i teak med 4 lådor
Aktuellt bud140 SEK
15d 2h
Carl Malmsten, "Samsas", soffa, 1900-talets mitt_53305a_8dc9d82ab457327_lg.jpeg
53305
Carl Malmsten, "Samsas", soffa, 1900-talets mitt
Aktuellt bud360 SEK
Värdering3 000 - 5 000 SEK
15d 2h
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft_53306a_8dc9d89fa9d6c27_lg.jpeg
53306
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 500 - 3 500 SEK
15d 3h
Norrahammars Bruk, "Solo 258", kamin, 1900-talets första hälft_53307a_8dc9d8b1489f2d8_lg.jpeg
53307
Norrahammars Bruk, "Solo 258", kamin, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
15d 3h
Carl Fagerlund, Orrefors, "Modell RD 1477", bordslampor i glas, 1 par_53308a_lg.jpeg
50566
Carl Fagerlund, Orrefors, "Modell RD 1477", bordslampor i glas, 1 par
Aktuellt bud440 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
15d 3h
Gideon Isaksson, olja på duk, torghandel i Trelleborg_53309a_8dc9da81852779b_lg.jpeg
53309
Gideon Isaksson, olja på duk, torghandel i Trelleborg
Startbud100 SEK
15d 3h
Veith, reklamskylt för däck med pin-up, metall, 1950-tal_53310a_8dc9dc62fd544e9_lg.jpeg
53310
Veith, reklamskylt för däck med pin-up, metall, 1950-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
15d 3h
Lisa Larson, Gustavsberg, figurin, bulldog i stengods från serien "Stora Zoo", 1960-1968_53311a_8dc9dc6fc6aaaec_lg.jpeg
53311
Lisa Larson, Gustavsberg, figurin, bulldog i stengods från serien "Stora Zoo", 1960-1968
Aktuellt bud1 750 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
15d 3h
Dinky Toys, France, #571, "Trafic SB2 Saviem", 2000-tal_53312a_8dc9dc80c17741e_lg.jpeg
53312
Dinky Toys, France, #571, "Trafic SB2 Saviem", 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
15d 3h
Ytterfoder i keramik, 4st_53313a_8dc9dc85015b2b1_lg.jpeg
53313
Ytterfoder i keramik, 4st
Aktuellt bud100 SEK
15d 3h
Fotogenlampa, jugend, mässing och glas, 1900-talets början_53314a_8dc9dc8ec1ab8fc_lg.jpeg
53314
Fotogenlampa, jugend, mässing och glas, 1900-talets början
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
15d 3h
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, telereparatör_53315a_8dc9dcec78a8e78_lg.jpeg
53315
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, telereparatör
Aktuellt bud100 SEK
15d 3h
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, polis med batong_53316a_8dc9dcef497d458_lg.jpeg
53316
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, polis med batong
Aktuellt bud120 SEK
15d 3h
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, jägare med hund_53317a_8dc9dcf1c6f756f_lg.jpeg
53317
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, jägare med hund
Aktuellt bud100 SEK
15d 3h
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, dragspelande suput samt präst/pittagubbe_53318a_8dc9dcf5936d555_lg.jpeg
53318
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, dragspelande suput samt präst/pittagubbe
Aktuellt bud100 SEK
15d 3h
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, dragspelande suput med pipa_53319a_8dc9dcf915637c7_lg.jpeg
53319
Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, dragspelande suput med pipa
Aktuellt bud140 SEK
15d 3h
Kopia av - Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, fiskarpar med dragkärror, 2st_53320a_8dc9dd01fcb415a_lg.jpeg
53320
Kopia av - Gösta Larsson, Bjärred, snidad trägubbe, fiskarpar med dragkärror, 2st
Aktuellt bud100 SEK
15d 3h
Byarums Bruk, stativ till "Classic Cafébord", gjuten aluminium, 2000-tal_53321a_8dc9dd09b32f3bc_lg.jpeg
53321
Byarums Bruk, stativ till "Classic Cafébord", gjuten aluminium, 2000-tal
Aktuellt bud140 SEK
Värdering1 500 - 2 500 SEK
15d 3h
Diverse manschettknappar mm, silver förekommer_53322a_8dc9dd0f089bafc_lg.jpeg
53322
Diverse manschettknappar mm, silver förekommer
Aktuellt bud220 SEK
15d 3h
Hans Hansen, Denmark, slipsnål i silver_53323a_8dc9dd14f2098e2_lg.jpeg
53323
Hans Hansen, Denmark, slipsnål i silver
Startbud100 SEK
15d 3h
Manschettknappar och slipsnål, minne från SAS första Boeing 747, 3 delar_53324a_8dc9dd17e2cef75_lg.jpeg
53324
Manschettknappar och slipsnål, minne från SAS första Boeing 747, 3 delar
Aktuellt bud260 SEK
15d 3h
Klockkedja, 18k guld_53325a_8dc9dd1c224f6c8_lg.jpeg
53325
Klockkedja, 18k guld
Aktuellt bud5 800 SEK
15d 3h
Fickur, 14k guld_53326a_8dc9dd1f75cd9f3_lg.jpeg
53326
Fickur, 14k guld
Aktuellt bud880 SEK
Kontakt

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3

231 62 Trelleborg

+46 (0)739 12 41 88

info@markusauktioner.se

Öppettider

Måndag: 12:00 - 18:00

Torsdag: 12:00 - 20:00

Lördag: 09:00 - 14:00

Övriga dagar efter överenskommelse

Semesterstängt 22/7 - 4/8

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.