Kategorier

10d 5h
Frimärksalbum, europeiska märken fram till 1941, Tyskland, Tredje Riket, Olympiaden 1936, Italien mm_48313a_8dc2d57428e2025_lg.jpeg
48313
Frimärksalbum, europeiska märken fram till 1941, Tyskland, Tredje Riket, Olympiaden 1936, Italien mm
Aktuellt bud100 SEK
10d 5h
Bordspendyl / kaminur, Louis XV-stil, omkring 1900_48314a_8dc2d58433af84d_lg.jpeg
48314
Bordspendyl / kaminur, Louis XV-stil, omkring 1900
Aktuellt bud460 SEK
10d 5h
Golden Falcon Beer, ölglas, 1970-tal, 12st_48315a_8dc2d5877f53e5d_lg.jpeg
48315
Golden Falcon Beer, ölglas, 1970-tal, 12st
Aktuellt bud100 SEK
10d 5h
Åke Palmgren, Krukmakaren Ystad, fat och vas i keramik, 2 delar_48316a_8dc2d59308f6251_lg.jpeg
48316
Åke Palmgren, Krukmakaren Ystad, fat och vas i keramik, 2 delar
Startbud100 SEK
10d 5h
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Salix", kaffefat, 6st_48317a_8dc2d59645f37a6_lg.jpeg
48317
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Salix", kaffefat, 6st
Aktuellt bud120 SEK
10d 5h
Henrik Ditchen, olja på duk, båtar på hav_48318a_8dc2d5fa0c9dcdb_lg.jpeg
48318
Henrik Ditchen, olja på duk, båtar på hav
Aktuellt bud160 SEK
10d 5h
Henrik Ditchen, olja på duk, båtar på hav_48319a_8dc2d5fd9ae6663_lg.jpeg
48319
Henrik Ditchen, olja på duk, båtar på hav
Aktuellt bud160 SEK
10d 5h
Gösta Werner, akvarell, solnedgång_48320a_8dc2d608b5fea20_lg.jpeg
48320
Gösta Werner, akvarell, solnedgång
Startbud100 SEK
10d 5h
Kindling Cracker, New Zeeland, vedklyv i gjutjärn_48321a_8dc2d6112a118bc_lg.jpeg
48321
Kindling Cracker, New Zeeland, vedklyv i gjutjärn
Aktuellt bud220 SEK
10d 5h
Russkit, Carrera Sidewinder med  K&B Aurora pistolkontroll_48322a_8dc2d617c3d9a26_lg.jpeg
48322
Russkit, Carrera Sidewinder med K&B Aurora pistolkontroll
Aktuellt bud100 SEK
10d 5h
Glasservis, France, 1950/60-tal, 23 delar_48323a_8dc2d622914172e_lg.jpeg
48323
Glasservis, France, 1950/60-tal, 23 delar
Aktuellt bud100 SEK
10d 5h
Guldsmycken, 14k, totalt 35,09 gram_48324a_8dc2deeff051ce3_lg.jpeg
48324
Guldsmycken, 14k, totalt 35,09 gram
Aktuellt bud10 600 SEK
10d 5h
Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus, "Bumling", bordslampa_48325a_8dc2def9af03d80_lg.jpeg
48325
Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus, "Bumling", bordslampa
Aktuellt bud400 SEK
10d 5h
Edward Lindahl, Gustavsberg Studio, "Klot", uggla i stengods_48326a_8dc2df08ccd81b2_lg.jpeg
48326
Edward Lindahl, Gustavsberg Studio, "Klot", uggla i stengods
Startbud100 SEK
10d 5h
Primus No 71, campingkök, 1940/50-tal_48327a_8dc2df0d3006ecc_lg.jpeg
48327
Primus No 71, campingkök, 1940/50-tal
Aktuellt bud100 SEK
10d 5h
Gullaskruf, karaff i rökigt glas med kortlekssymboler_48328a_8dc2df1296eb8a8_lg.jpeg
48328
Gullaskruf, karaff i rökigt glas med kortlekssymboler
Aktuellt bud100 SEK
10d 5h
Nittsjö mm, ugglor och höna i keramik, 4st_48329a_8dc2df15286ad9d_lg.jpeg
48329
Nittsjö mm, ugglor och höna i keramik, 4st
Startbud100 SEK
10d 5h
Leksaker, Monchhichi, Mattel Barbie, Tarzan, Corgi, Disney, Action Man mm_48330a_8dc2df530354218_lg.jpeg
48330
Leksaker, Monchhichi, Mattel Barbie, Tarzan, Corgi, Disney, Action Man mm
Startbud100 SEK
10d 5h
Brooklin Models, No.30, 1954 Dodge Royal 500, 1:43_48331a_8dc2df59edd30b5_lg.jpeg
48331
Brooklin Models, No.30, 1954 Dodge Royal 500, 1:43
Startbud100 SEK
10d 5h
Skulptur i exotiskt trä, afrikansk kvinna_48332a_8dc2df645fcceff_lg.jpeg
48332
Skulptur i exotiskt trä, afrikansk kvinna
Startbud100 SEK
10d 5h
Arvid Öström, olja på pannå, blommor_48333a_lg.jpeg
47447
Arvid Öström, olja på pannå, blommor
Aktuellt bud100 SEK
10d 5h
Ljusstakar i nysilver, rokokostil, 1 par_48334a_8dc2e4b1086a66d_lg.jpeg
48334
Ljusstakar i nysilver, rokokostil, 1 par
Aktuellt bud320 SEK
10d 5h
Stina Norrman, Motala, vägglampa i keramik_48335a_8dc2e4bb0d885da_lg.jpeg
48335
Stina Norrman, Motala, vägglampa i keramik
Aktuellt bud140 SEK
10d 5h
Balans -/apotekarvåg i mässing_48336a_8dc2e4c143e3a16_lg.jpeg
48336
Balans -/apotekarvåg i mässing
Startbud100 SEK
10d 5h
Litet pelarbord med perstorpsskiva_48337a_8dc2e4c55a7c395_lg.jpeg
48337
Litet pelarbord med perstorpsskiva
Startbud100 SEK
10d 5h
Seriealbum, Barbapapa, Stjärnklassiker, Fantomen, Blårockarna, Bruno Brazil mm_48338a_8dc2e4c99ba10aa_lg.jpeg
48338
Seriealbum, Barbapapa, Stjärnklassiker, Fantomen, Blårockarna, Bruno Brazil mm
Aktuellt bud100 SEK
10d 5h
Schackspel, mässing och marmor, 1900-talets andra hälft_48339a_8dc2e4dacc99e0e_lg.jpeg
48339
Schackspel, mässing och marmor, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud280 SEK
10d 5h
Äldre dockor, Roddy mm samt dockvagn_48340a_8dc2e4e474cc762_lg.jpeg
48340
Äldre dockor, Roddy mm samt dockvagn
Startbud100 SEK
10d 5h
Vägghylla i trä_48341a_8dc2e4e76e944ac_lg.jpeg
48341
Vägghylla i trä
Aktuellt bud340 SEK
10d 5h
Rex damcykel_48342a_8dc2e4edb89e2a7_lg.jpeg
48342
Rex damcykel
Aktuellt bud420 SEK
10d 5h
Windsorstolar, 1900-talets andra hälft, 2st_48343a_8dc2e4fb991b58e_lg.jpeg
48343
Windsorstolar, 1900-talets andra hälft, 2st
Aktuellt bud320 SEK
10d 5h
Peter Opsvik, Stokke, "Tripp Trapp", barnstol med tippskydd_48344a_8dc2e503e36083a_lg.jpeg
48344
Peter Opsvik, Stokke, "Tripp Trapp", barnstol med tippskydd
Aktuellt bud440 SEK
10d 5h
Golvlampa, vriden fot med skärm av skinn_48345a_8dc2e507d28f4b8_lg.jpeg
48345
Golvlampa, vriden fot med skärm av skinn
Startbud100 SEK
10d 6h
Spegel med konsolbord, nyrenässans, 1800-talets andra hälft_48346a_8dc2eae27bdb0ed_lg.jpeg
48346
Spegel med konsolbord, nyrenässans, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud520 SEK
10d 6h
Stolar, "Axet", gustaviansk stil, 3st_48347a_8dc2eae83d85ca3_lg.jpeg
48347
Stolar, "Axet", gustaviansk stil, 3st
Startbud100 SEK
10d 6h
Målarstaffli_48348a_8dc2eaea5599379_lg.jpeg
48348
Målarstaffli
Aktuellt bud100 SEK
10d 6h
Everlands Everlasting Christmas Tree, plastgran,, obegagnad_48349a_8dc2eaee5111a71_lg.jpeg
48349
Everlands Everlasting Christmas Tree, plastgran,, obegagnad
Startbud100 SEK
10d 6h
Golvkandelaber, järnsmide, 1900-talets andra hälft_48350a_8dc2eaf51c14b80_lg.jpeg
48350
Golvkandelaber, järnsmide, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
10d 6h
Awab, stegpall i metall, 1950/60 tal_48351a_8dc2eafdc0a99db_lg.jpeg
48351
Awab, stegpall i metall, 1950/60 tal
Aktuellt bud360 SEK
10d 6h
Verkstads AB Lindqvist, Motala, stegpall i metall, 1950/60-tal_48352a_8dc2eb00d12aff2_lg.jpeg
48352
Verkstads AB Lindqvist, Motala, stegpall i metall, 1950/60-tal
Aktuellt bud280 SEK
10d 6h
Brevetto, Italy, herrbetjänt i grönbetsat trä, 1950/60-tal_48353a_8dc2eb0bab7225a_lg.jpeg
48353
Brevetto, Italy, herrbetjänt i grönbetsat trä, 1950/60-tal
Aktuellt bud200 SEK
10d 6h
Pall, teak och galon, 1950/60-tal_48354b_8dc2eb0d8fd046c_lg.jpeg
48354
Pall, teak och galon, 1950/60-tal
Aktuellt bud120 SEK
10d 6h
Sängbord / liten byrå i teak, 1950/60-tal_48355a_8dc2eb0fc88b5d4_lg.jpeg
48355
Sängbord / liten byrå i teak, 1950/60-tal
Aktuellt bud100 SEK
10d 6h
Golvlampa, uplight samt ställbar läslampa, dimbar_48356a_8dc2eb15d55e34e_lg.jpeg
48356
Golvlampa, uplight samt ställbar läslampa, dimbar
Startbud100 SEK
10d 6h
Spelbord, schack och backgammon, 1800/1900-tal_48357a_8dc2eb223285ae0_lg.jpeg
48357
Spelbord, schack och backgammon, 1800/1900-tal
Startbud100 SEK
10d 6h
Rupes S230P industridammsugare_48358a_8dc2eb288e3fa08_lg.jpeg
48358
Rupes S230P industridammsugare
Startbud100 SEK
10d 6h
Hörby Bruk, säck -/magasinkärra_48359a_8dc2eb2c9b28239_lg.jpeg
48359
Hörby Bruk, säck -/magasinkärra
Aktuellt bud240 SEK
10d 6h
Byrå, teak, 6 lådor_48360a_8dc2eb3637bc752_lg.jpeg
48360
Byrå, teak, 6 lådor
Aktuellt bud100 SEK
Kontakt

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3

231 62 Trelleborg

+46 (0)739 12 41 88

info@markusauktioner.se

Öppettider

Måndag: 12:00 - 18:00

Torsdag: 12:00 - 20:00

Lördag: 09:00 - 14:00

Övriga dagar tar vi emot efter överenskommelse

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.