Kortast tid kvar
![Knut Norman, olja på duk, fiskeläge_53224a_8dc9b233cabea7c_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53224-itemimages/53224a_8dc9b233cabea7c_med.jpeg)
53224
Knut Norman, olja på duk, fiskeläge
Startbud100 SEK
![Oidentifierad konstnär, olja på duk, fiskeläge_53225a_8dc9b23a83e4553_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53225-itemimages/53225a_8dc9b23a83e4553_med.jpeg)
53225
Oidentifierad konstnär, olja på duk, fiskeläge
Startbud100 SEK
![Quiksilver, Vans, reklamskyltar i plast/plexi_53226a_8dc9b2457bb5a73_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53226-itemimages/53226a_8dc9b2457bb5a73_med.jpeg)
53226
Quiksilver, Vans, reklamskyltar i plast/plexi
Aktuellt bud100 SEK
![Torrtoaletter från skyddsrum, 2st_53227a_8dc9b249b4501d0_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53227-itemimages/53227a_8dc9b249b4501d0_med.jpeg)
53227
Torrtoaletter från skyddsrum, 2st
Aktuellt bud100 SEK
![Börje Salming, autograf_53228a_8dc9b25297ff0de_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53228-itemimages/53228a_8dc9b25297ff0de_med.jpeg)
53228
Börje Salming, autograf
Startbud100 SEK
![Lisa Larson, Opto Design, skärbrädor, "Katten Mikey" samt "Katten Trull"_53229a_8dc9b25a6bb684f_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53229-itemimages/53229a_8dc9b25a6bb684f_med.jpeg)
53229
Lisa Larson, Opto Design, skärbrädor, "Katten Mikey" samt "Katten Trull"
Aktuellt bud260 SEK
![Träpall på 3 ben_53230a_8dc9b27d44789ab_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53230-itemimages/53230a_8dc9b27d44789ab_med.jpeg)
53230
Träpall på 3 ben
Aktuellt bud120 SEK
![Bordslampa, Italy, bemålad metall, 1900-talets mitt_53231a_8dc9b28609fc042_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53231-itemimages/53231a_8dc9b28609fc042_med.jpeg)
53231
Bordslampa, Italy, bemålad metall, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
![Hattstock i trä/komposit, 1900-talets första hälft_53232a_8dc9b28f6653110_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53232-itemimages/53232a_8dc9b28f6653110_med.jpeg)
53232
Hattstock i trä/komposit, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
![Gislaved, Trelleborgs Gummi, askfat, glas och gummidäck, 3st_53233a_8dc9b2949a37be7_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53233-itemimages/53233a_8dc9b2949a37be7_med.jpeg)
53233
Gislaved, Trelleborgs Gummi, askfat, glas och gummidäck, 3st
Aktuellt bud160 SEK
![Piedestal med kruka, Italy, barock stil i keramik_53234a_8dc9b2a08f19172_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53234-itemimages/53234a_8dc9b2a08f19172_med.jpeg)
53234
Piedestal med kruka, Italy, barock stil i keramik
Aktuellt bud100 SEK
![Anna Kjaer, Royal Copenhagen, Holmegaard Glasbruk, "Harlekin", karaff i glas_53235a_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53235-itemimages/53235a_med.jpeg)
49309
Anna Kjaer, Royal Copenhagen, Holmegaard Glasbruk, "Harlekin", karaff i glas
Aktuellt bud380 SEK
![Tapio Wirkkala, Iittala, ljusstakar i glas, modell 3412_53236a_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53236-itemimages/53236a_med.jpeg)
52365
Tapio Wirkkala, Iittala, ljusstakar i glas, modell 3412
Aktuellt bud360 SEK
![Bubbelplast, 0,5x100m_53244a_8dc9b3a6ed158a3_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53244-itemimages/53244a_8dc9b3a6ed158a3_med.jpeg)
53244
Bubbelplast, 0,5x100m
Aktuellt bud120 SEK
![Bubbelplast, 0,5x100m_53245a_8dc9b3a718f4749_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53245-itemimages/53245a_8dc9b3a718f4749_med.jpeg)
53245
Bubbelplast, 0,5x100m
Aktuellt bud140 SEK
![Bubbelplast, 0,5x100m_53246a_8dc9b3a73deaddd_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53246-itemimages/53246a_8dc9b3a73deaddd_med.jpeg)
53246
Bubbelplast, 0,5x100m
Aktuellt bud100 SEK
![Coca-Cola flagga_53247a_8dc9b3c76de749e_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53247-itemimages/53247a_8dc9b3c76de749e_med.jpeg)
53247
Coca-Cola flagga
Aktuellt bud100 SEK
![Bing & Gröndahl, "Empire", kaffeservis med kakfat, 40 delar_53248a_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53248-itemimages/53248a_med.jpeg)
52139
Bing & Gröndahl, "Empire", kaffeservis med kakfat, 40 delar
Aktuellt bud440 SEK
![Slavia, Czechoslovakia, "631 Model 77 Lux", cal.177, luftgevär_53249a_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53249-itemimages/53249a_med.jpeg)
52093
Slavia, Czechoslovakia, "631 Model 77 Lux", cal.177, luftgevär
Startbud100 SEK
![Svenolov Ehrén, litografi, "Däckverkstaden"_53250a_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53250-itemimages/53250a_med.jpeg)
52045
Svenolov Ehrén, litografi, "Däckverkstaden"
Startbud100 SEK
![Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur_53251a_8dc9b62c88c6f1c_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53251-itemimages/53251a_8dc9b62c88c6f1c_med.jpeg)
53251
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
Aktuellt bud340 SEK
![Stig Linberg, Gustavsberg, "Medicinalväxter", mattallrikar, 11st_53252a_8dc9b6362133dcb_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53252-itemimages/53252a_8dc9b6362133dcb_med.jpeg)
53252
Stig Linberg, Gustavsberg, "Medicinalväxter", mattallrikar, 11st
Aktuellt bud120 SEK
![Skeppsljusstakar i mässing, 2st_53253a_8dc9b638a4f2a95_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53253-itemimages/53253a_8dc9b638a4f2a95_med.jpeg)
53253
Skeppsljusstakar i mässing, 2st
Aktuellt bud160 SEK
![Ulla Procopé, Arabia, "Ruija", kaffeservis, 12 delar_53254a_8dc9b64cd97be32_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53254-itemimages/53254a_8dc9b64cd97be32_med.jpeg)
53254
Ulla Procopé, Arabia, "Ruija", kaffeservis, 12 delar
Aktuellt bud100 SEK
![Vägghylla och telefonhylla, String-modell_53255a_8dc9b650c87e466_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53255-itemimages/53255a_8dc9b650c87e466_med.jpeg)
53255
Vägghylla och telefonhylla, String-modell
Aktuellt bud220 SEK
![Mari Simmulson, Upsala-Ekeby, vas i keramik_53256a_8dc9b655a9aa6e9_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53256-itemimages/53256a_8dc9b655a9aa6e9_med.jpeg)
53256
Mari Simmulson, Upsala-Ekeby, vas i keramik
Aktuellt bud100 SEK
![Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur_53257a_8dc9b659e20f6b2_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53257-itemimages/53257a_8dc9b659e20f6b2_med.jpeg)
53257
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
Aktuellt bud600 SEK
![Kontorsstol, trä och metall, 1900-talets första hälft_53258a_8dc9b666f4e3b03_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53258-itemimages/53258a_8dc9b666f4e3b03_med.jpeg)
53258
Kontorsstol, trä och metall, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
![Frigast, Danmark, "Fleur", bestick i nysilver, 113 delar_53259a_8dc9b67b31f01fc_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53259-itemimages/53259a_8dc9b67b31f01fc_med.jpeg)
53259
Frigast, Danmark, "Fleur", bestick i nysilver, 113 delar
Aktuellt bud160 SEK
![Golvlampa, trä och metall, 1970/80-tal_53260a_8dc9b6891d13890_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53260-itemimages/53260a_8dc9b6891d13890_med.jpeg)
53260
Golvlampa, trä och metall, 1970/80-tal
Startbud100 SEK
![Just Andersen, Danmark, skål med lock i tenn_53261a_8dc9b694bde6a6a_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53261-itemimages/53261a_8dc9b694bde6a6a_med.jpeg)
53261
Just Andersen, Danmark, skål med lock i tenn
Startbud100 SEK
![Diverse kuriosa_53262a_8dc9be4e1621f9c_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53262-itemimages/53262a_8dc9be4e1621f9c_med.jpeg)
53262
Diverse kuriosa
Aktuellt bud160 SEK
![Rosenthal, "Maria", assietter med björnbärsdekor, 13st_53263a_8dc9be53428e921_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53263-itemimages/53263a_8dc9be53428e921_med.jpeg)
53263
Rosenthal, "Maria", assietter med björnbärsdekor, 13st
Aktuellt bud160 SEK
![Goebel, Hummel, figuriner, #111, #112, #141, #197, #835, 5st_53264a_8dc9be5bbf1e691_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53264-itemimages/53264a_8dc9be5bbf1e691_med.jpeg)
53264
Goebel, Hummel, figuriner, #111, #112, #141, #197, #835, 5st
Aktuellt bud120 SEK
![Ljusstakar i trä, dalahästar och gummor, 4st_53265a_8dc9be6f0bd40df_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53265-itemimages/53265a_8dc9be6f0bd40df_med.jpeg)
53265
Ljusstakar i trä, dalahästar och gummor, 4st
Startbud100 SEK
![Lise-Lotte Schedin, Linnebjer, Södra Sandby, ljuslykta i keramik_53266a_8dc9be77799e975_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53266-itemimages/53266a_8dc9be77799e975_med.jpeg)
53266
Lise-Lotte Schedin, Linnebjer, Södra Sandby, ljuslykta i keramik
Aktuellt bud100 SEK
![Bing & Gröndahl, "Sommerfugl", vas samt Royal Copenhagen, "Blå Blomst", skål på fot_53267a_8dc9be800a530cd_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53267-itemimages/53267a_8dc9be800a530cd_med.jpeg)
53267
Bing & Gröndahl, "Sommerfugl", vas samt Royal Copenhagen, "Blå Blomst", skål på fot
Aktuellt bud120 SEK
![Thorvald Marthinsen Sølvvarefabrikk, silverljusstakar, 1 par_53268a_8dc9be8da32ff57_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53268-itemimages/53268a_8dc9be8da32ff57_med.jpeg)
53268
Thorvald Marthinsen Sølvvarefabrikk, silverljusstakar, 1 par
Aktuellt bud240 SEK
![Cay Cedergren, Hven, "Flicka från Backafall", figuriner i keramik, 2st_53269a_8dc9be93add355d_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53269-itemimages/53269a_8dc9be93add355d_med.jpeg)
53269
Cay Cedergren, Hven, "Flicka från Backafall", figuriner i keramik, 2st
Aktuellt bud220 SEK
![Bing & Gröndahl, "Blå Måsen", äggkoppar, 6st_53270a_8dc9be98a744fb8_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53270-itemimages/53270a_8dc9be98a744fb8_med.jpeg)
53270
Bing & Gröndahl, "Blå Måsen", äggkoppar, 6st
Aktuellt bud220 SEK
![Kathrin Bernekorn, akvarell, blomsterstilleben_53271a_8dc9bea4f102974_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53271-itemimages/53271a_8dc9bea4f102974_med.jpeg)
53271
Kathrin Bernekorn, akvarell, blomsterstilleben
Aktuellt bud100 SEK
![Gert Andersson, olja på duk, blomstrande strandkant med mölla_53272a_8dc9bea98c1546d_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53272-itemimages/53272a_8dc9bea98c1546d_med.jpeg)
53272
Gert Andersson, olja på duk, blomstrande strandkant med mölla
Startbud100 SEK
![Fleischmann, lok, vagnar mm, 8 delar_53273a_8dc9beb19d3296c_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53273-itemimages/53273a_8dc9beb19d3296c_med.jpeg)
53273
Fleischmann, lok, vagnar mm, 8 delar
Startbud100 SEK
![Yamaha Portasound PS-2, keyboard, tidigt 1980-tal_53274a_8dc9beb66a6efaf_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53274-itemimages/53274a_8dc9beb66a6efaf_med.jpeg)
53274
Yamaha Portasound PS-2, keyboard, tidigt 1980-tal
Aktuellt bud120 SEK
![Hans Hamngren. Etsning, optisk betraktelse av gårdspump_53275a_8dc9bebfec27938_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53275-itemimages/53275a_8dc9bebfec27938_med.jpeg)
53275
Hans Hamngren. Etsning, optisk betraktelse av gårdspump
Aktuellt bud100 SEK
![Vägg och bordslampor, glas och metall, 4st_53276a_8dc9bec227cdd46_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53276-itemimages/53276a_8dc9bec227cdd46_med.jpeg)
53276
Vägg och bordslampor, glas och metall, 4st
Startbud100 SEK
![Matservis, Kina, 1900-tal, 18 delar_53277a_8dc9bf4c735f3a6_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53277-itemimages/53277a_8dc9bf4c735f3a6_med.jpeg)
53277
Matservis, Kina, 1900-tal, 18 delar
Aktuellt bud100 SEK
![Konsthantverk AB, Tyringe, taklampa, trä, plast och glas_53278a_8dc9cb1338c8739_lg.jpeg](https://markus.media.skeleton.bbys.io/53278-itemimages/53278a_8dc9cb1338c8739_med.jpeg)
53278
Konsthantverk AB, Tyringe, taklampa, trä, plast och glas
Aktuellt bud120 SEK
![](https://images.prismic.io/markus-auktioner/d62d15be-bd03-4714-a904-d932a745cfd5_markus_logo.png?auto=compress,format)
Öppettider
Måndag: 12:00 - 18:00
Torsdag: 12:00 - 20:00
Lördag: 09:00 - 14:00
Övriga dagar efter överenskommelse
Semesterstängt 22/7 - 4/8
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.