53176
Diverse smycken
Aktuellt bud100 SEK
53177
Raija Kojonen Rauanheimo, Finland, brosch i keramik
Startbud100 SEK
53178
Diverse smycken
Aktuellt bud100 SEK
53179
Kuddar och textil, allmoge, 1900-tal, 4 delar
Aktuellt bud100 SEK
53180
Diverse smycken, magdasös midjesmycke mm
Aktuellt bud220 SEK
53181
Kuddar allmoge, 1900-tal, 2st
Aktuellt bud100 SEK
53182
Diverse smycken
Aktuellt bud100 SEK
53183
Brandmästare, Trelleborg, axelklaffar från brandmansuniform,
Startbud100 SEK
51753
Karl Ens, Volkstedt, Tyskland, figurin, guldfasan, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
53185
Multistiftspenna, Tyskland, mässing, 1920/30-tal
Startbud100 SEK
53186
Omega Seamaster damklocka, 1958
Aktuellt bud120 SEK
53187
Ivan Omelius, Finguld Malmö, halsband i silver, 1983
Aktuellt bud100 SEK
53188
Guldsmycken/skrot, 18k
Aktuellt bud1 250 SEK
52344
Alvar Hård, olja på duk, "Glada människor lever längre än sura och förgrämda"
Startbud100 SEK
52112
Bose 151 SE utomhushögtalare
Aktuellt bud320 SEK
53191
Pitney Bowes K700 frankeringsmaskin med våg
Startbud100 SEK
53192
Ericofoner, "Kobratelefoner", röd plast, 2st
Aktuellt bud100 SEK
53193
Bang & Olufsen, "Beogram 5005", skivspelare
Aktuellt bud480 SEK
53194
Lune, modell 1230, taklampor i metall, 2st
Startbud100 SEK
53195
Laora, Certina, Tevo klockor samt svenska silvermynt, 7 delar
Aktuellt bud160 SEK
53196
Ljusstakar i metall, 3 par
Startbud100 SEK
53197
Ljuskronor och väggkandelaber, smide, 3st
Startbud100 SEK
53198
Kathrin Bernekorn, olja på duk, "Blommande trädgård"
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
53199
Oscar & Clothilde, "Pyramid", the Bonaparte Line, djupa tallrikar, 4st
Aktuellt bud120 SEK
53200
Brandmansbälte samt brandyxa
Aktuellt bud220 SEK
53201
Nife, militär kikare, 1930/40-tal
Startbud100 SEK
53202
Primus 2328 gasolvärmare, 2079 gasolkök samt gasolflaska
Aktuellt bud540 SEK
53203
Micki, Gemla, lastbil i trä med tippfunktion, 1950-tal
Startbud100 SEK
53204
Peavey Rage 158 gitarrförstärkare
Aktuellt bud160 SEK
53205
Lino Skira, Atelier Skira, Pula, Kroatien, glaskonst, tavlor av sammansatt glas, 2st
Aktuellt bud100 SEK
53206
Snurr -/läkarpall i metall, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
53207
Skill Factory, etanolkamin, vägghängd
Startbud100 SEK
53208
Kopparkruka på smidesställning
Aktuellt bud100 SEK
53209
Ikea, fasadbelysning, koppar och glas, 3st
Startbud100 SEK
53210
Simone de Dardel, olja på duk, blommor
Aktuellt bud540 SEK
Värdering1 500 - 2 500 SEK
53211
Ulla Örting, olja på duk, "På kajen" i Skåre hamn
Aktuellt bud260 SEK
53212
Anna Ehrner, Ateljé Lyktan, "Anna", taklampa, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud120 SEK
53213
Svensk militär utrustning, kantin, ammunitionsbälte mm
Aktuellt bud100 SEK
53214
Kameror och kikare, Canon Eos 300, Pentax P30, Pentax Z-20 mm
Aktuellt bud120 SEK
53215
Kathrin Bernekorn, olja på duk, dyner på strand med vegetation och blommor
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
53216
Oidentifierad konstnär, olja på duk, änder vid strandkant
Startbud100 SEK
53217
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Pyro", skeppor, 14st
Aktuellt bud200 SEK
53218
Stallfönster i gjutjärn
Startbud100 SEK
53219
Carl Julius, olja på duk, fiskebåt vid brygga
Startbud100 SEK
53220
Hink och kärl i trä
Aktuellt bud180 SEK
53221
Ikea, "Ranarp", hänglampor, 2st
Startbud100 SEK
53222
Diverse fönsterbeslag, lådknoppar, mässing mm
Startbud100 SEK
53223
Claes Folcker, litografi, Helsingborg
Startbud100 SEK
Semesterstängt 22/7 - 4/8