53327
Arwid Karlsson, olja på pannå, kust med dyner
Aktuellt bud540 SEK
53328
Bordslampa i brons, skulptur av Karavell
Startbud100 SEK
53329
Markslöjd, Gnosjö, taklampa, PH-modell
Aktuellt bud100 SEK
53330
Mora tvättsällsblandare
Aktuellt bud100 SEK
53332
Pyrene, kemisk eldsläckare (brandsläckare), 1930/40-tal
Aktuellt bud100 SEK
53334
Wilesco ångmaskin
Aktuellt bud100 SEK
53335
Strindberglampa i mässing
Aktuellt bud100 SEK
53336
Sigurd Persson, Silver (1979) och Smycken (1980)
Aktuellt bud360 SEK
53337
Stor trädgårdsurna i betong
Aktuellt bud340 SEK
53338
Golvljusstakar i smide, 3st
Startbud100 SEK
53339
Bryggeristolar, metall och trä, 2st
Aktuellt bud100 SEK
53340
Diverse DVD-filmer
Aktuellt bud280 SEK
53341
Diverse BlueRay-filmer
Aktuellt bud280 SEK
53342
Olivkorg, järn och zink
Startbud100 SEK
53343
Diverse DVD-filmer
Aktuellt bud100 SEK
53344
KF, Italy, herrbetjänt i trä och mässing
Aktuellt bud140 SEK
53345
WM Stege, typ 300, 3 steg, aluminium
Startbud100 SEK
53346
Bauhaus Stabilomat, trapptege, 3 steg, metall
Aktuellt bud300 SEK
53347
Diverse DVD-filmer
Aktuellt bud100 SEK
53348
Sture kandell, olja på duk, blomsterstilleben
Startbud100 SEK
53349
Henri de Toulouse-Lautrec, efter, tryck, "Lindanserskan" och "Kvinnlig Clown"
Startbud100 SEK
53350
Priskurant 1948 AB Malmö Fiskeredskapsaffär
Aktuellt bud120 SEK
53351
Gaston Smidt, etsning, "Tvillingparet", två terriers
Startbud100 SEK
53352
Bernt Böckman, litografi, komposition
Startbud100 SEK
53353
Solingen, bestick, 66 delar
Aktuellt bud280 SEK
53354
Sydslättens Julmagasin 1974
Startbud100 SEK
53355
Duplex Hushållsvåg i patinerad metall, dubbelsidig, 1900-talets första del.
Aktuellt bud100 SEK
53356
Matchprogram, fotbolls-VM i Sverige 1958, Malmö, 5st
Aktuellt bud220 SEK
53357
Telegrafverkets verkstad, Nynäshamn, väggtelefon, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud480 SEK
53358
Paraplyställ i gjutjärn, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud240 SEK
53359
Mattel, Hot Wheels, Ralf Schumacher Collection, Williams FW22 samt Ferrari F2004, 1:18
Aktuellt bud100 SEK
53360
Boris Ninemae, olja på duk, "Något att dricka för spelemän"
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
53361
Kai Nielsen (1882-1924), Bing & Gröndahl, figurin, satyr med druvklase
Aktuellt bud480 SEK
Värdering700 - 1 000 SEK
53362
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, blomsterstilleben
Startbud100 SEK
53363
Kathrin Bernekorn, olja på duk, "Rönnbär i fönster"
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
53364
Axel Einar Lindskog, efter, väggrelief i bronserad betong, knäande kvinna
Aktuellt bud120 SEK
53365
Oidentifierad skulptör, väggrelief i bronserad gips, tjurfäktning
Startbud100 SEK
53366
Kathrin Bernekorn, olja på duk, hus i dalgång
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
51548
Lennart Andersson, Gullaskruf, "Snoddas", selterglas, 9st
Aktuellt bud180 SEK
53368
Ishizuka Seisakusho, Japan, flygplan i litograferad plåt, F-17, 1950-tal
Startbud100 SEK
53369
Gorillan Bobbys dödsmask, bemålad gips, 1930/40-tal
Aktuellt bud200 SEK
53370
Hagström Viking REX, halvakustisk elgitarr, silvergrå, 2011
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
53371
Excellent-Geväret Mod CI, luftgevär, pumpmodell, 5,4mm, 1920/30-tal
Aktuellt bud120 SEK
53372
Moritz Steinla, kopparsstick/gravyr, "Sixtinska madonnan" av Rafael, 1800-talets första häft
Startbud100 SEK
53373
Gerard Terborch, efter, litografiskt tryck, musicerande kvinnor
Aktuellt bud100 SEK
53374
Tavla, olja på duk, båtar vid kust, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
53375
Hagström II, F-200, USA, elgitarr, 1965
Aktuellt bud1 050 SEK
53376
Haenel X luftgevär, Tyskland, 4,5mm, 1930-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Semesterstängt 22/7 - 4/8