52999
Bägare och fat i silver
Aktuellt bud300 SEK
53000
Monchichi samt Damtroll
Startbud100 SEK
53001
Radband, Italy
Startbud100 SEK
53002
Taklampa/plafond, råglas, dekordetaljer i brons, 1930/40-tal
Startbud100 SEK
53003
Hasseblad, reklamaffisher på styvt papper, Apollo 8 och Apollo 11, 3st
Aktuellt bud100 SEK
53004
Takkrona, 4-armad, mässing och glas, 1900-tal
Startbud100 SEK
53005
Takkrona, mässing, 6-armad, krönt med en tvåhövdad örn, barock-stil
Aktuellt bud100 SEK
53006
Guldring, 21k med infattad brittisk George V sovereign 22k
Aktuellt bud5 000 SEK
53007
Guldringar, 18k med infattade stenar, 2st
Aktuellt bud3 000 SEK
53008
Taklampa, mässing, omkring 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
53009
Bord, funkis, 1930-tal
Aktuellt bud100 SEK
53010
Stolar, chippendalestil, 1920-tal, 3st
Aktuellt bud100 SEK
53011
Pelarbord, 1900-tal
Aktuellt bud220 SEK
53012
Trust Care, rullator för inomhusbruk
Aktuellt bud100 SEK
53013
Ikea, stor väggklocka
Aktuellt bud100 SEK
53014
Väggspegel med förgylld ornamenterad träram, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
53015
Jack Ulvensten, olja på duk, båt i vik
Startbud100 SEK
53016
Diverse tavlor, miniatyrer, 7st
Aktuellt bud100 SEK
53019
Old Charm Furnitures, barskåp i engelsk stil, 1900 tal
Aktuellt bud220 SEK
53020
Golvur, allmoge, 17/1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
53021
Ella Bergstrand, JIE, Gantofta, formar i flintgods, 3st
Aktuellt bud160 SEK
53022
Ella Bergstrand mm, JIE, Gantofta, formar, fat och karott i flintgods, 5st
Aktuellt bud140 SEK
53023
Svenska äldre sedlar 100/50/10 kronor, 9st
Aktuellt bud140 SEK
53024
Svenska silvermynt, alla före 1941
Aktuellt bud600 SEK
53025
Royal Copenhagen, "Blå Blomster", mattallrikar, 12st
Aktuellt bud420 SEK
53026
Guldring, 18k med infattad 21k schweizisk 20 Franc "Vreneli" samt samma mynt som hängsmycke
Aktuellt bud8 800 SEK
53027
Ljusstakar i mässing, 18/1900-tal, 3st
Aktuellt bud100 SEK
53028
Bruno Mathsson, DUX, "Jetson", snurrbar fåtölj i läder
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
53030
Kristallkrona, mässing och prismor, 5 ljushållare
Aktuellt bud100 SEK
47300
Kristallkrona, 5 ljuskällor
Startbud100 SEK
53032
Kristallkrona, mässing och prismor, 6 ljuskällor
Startbud100 SEK
51013
Bordslampa, art deco, metall och marmorerad bakelit, 1930-tal
Startbud100 SEK
50594
Taklampa, trä och mässing, 5 ljuskällor
Startbud100 SEK
53036
Ulf Nilsson, olja på pannå, fiskeläge
Startbud100 SEK
53037
Carl Julius, olja på duk, fiskebåtar
Aktuellt bud160 SEK
53038
Veikko Aaltona, olja på duk, sakralt motiv
Aktuellt bud100 SEK
53039
Aktuellt bud100 SEK
53040
Clara Standel, blandteknik, fiskebåt i hamn
Startbud100 SEK
53041
Axel Hamborn, olja på duk, strandpromenad
Startbud100 SEK
53042
Gideon Isaksson, olja på pannå, troligen Gislövs Läge
Aktuellt bud100 SEK
53043
Soundspan system by BIC, TPR-400, omnidirectional högtalare, 1970-tal
Aktuellt bud1 150 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
53044
Byrå med stenskiva, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud120 SEK
53045
Byrå med stenskiva, sengustavianskstil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
53046
Saxlampa, teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud140 SEK
53047
Nyckelskåp i plåt
Aktuellt bud100 SEK
53048
Halsband med hänge, silver och blåa stenar, troligen från Tammerfors, Finland
Aktuellt bud300 SEK
53049
Reckweg & Nordentoft, Kähler, "Omaggio", vaser i keramik, 6st
Aktuellt bud400 SEK
53050
Ulla Fogelklou Skogh (1913-1986), Antikjärn Ystad, bokstöd i gjutjärn, 1 par
Aktuellt bud240 SEK
Semesterstängt 22/7 - 4/8