Kortast tid kvar
50281
Edsbyverken, snurrstol i brunbetsat trä, 1970-tal
Aktuellt bud100 SEK
50282
Herrbetjänt i vitlackat trä
Startbud100 SEK
50283
Kenbro, golvlampa i mässing med lejontassar
Aktuellt bud120 SEK
50284
Majak, USSR, bordsur, 1950-tal
Aktuellt bud120 SEK
50285
Wehrle, Germany, "Commander", mekanisk väckarklocka, 1950-tal
Aktuellt bud100 SEK
50286
Vitrinskåp, rokokostil
Aktuellt bud280 SEK
50287
The Singer MFG. Co. USA, bordsfläkt, lackerad plåt med mässingsblad, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud420 SEK
50288
Lisa Larson, litteratur, "Märta Holkers, Lisa Larson Keramiker" samt "Gisela Eronn, Lisa Larson bland lejon och änglar"
Aktuellt bud160 SEK
50289
Lisa Larson, Majolica Portugal, grisskål i terrakotta
Aktuellt bud100 SEK
50290
Abba memorabilia, posters, Benny Anderssons autograf, tidningar med Abba i mm
Aktuellt bud220 SEK
50291
Brunsviga arithmometer/räknesnurra/kalkylator, 1910/20-tal samt diverse kuriosa, kikare med kompass, swing rakhyvel mm
Aktuellt bud100 SEK
50292
Airam Handy Led bänkarmatur, 4st obegagnade
Aktuellt bud120 SEK
50293
Silverfat, SSA logo, 386 gram
Aktuellt bud2 300 SEK
50294
Dahl Jensen, skål i krakelé med floral dekor, 1930-tal
Startbud100 SEK
50295
US Army Air Forces, WW2 Flying goggle type B-8, Rochester Optical, orginalbox
Aktuellt bud140 SEK
50296
Duke, 4-strängad banjo
Aktuellt bud620 SEK
50297
Birger Kaipiainen, Arabia, "Paratiisi", fat och assietter, 13 delar
Aktuellt bud1 950 SEK
50298
Malmö Silver AB, shaker i nysilver, 1950/60-tal
Aktuellt bud240 SEK
50299
Brio, "Pluto", ledad träleksak, 1950-tal
Aktuellt bud380 SEK
50300
Upsala-Ekeby, vas och skål i keramik
Startbud100 SEK
50301
Josef Ekberg, Gustavsberg, skålfat på fötter, flintgods med lysterglasyr, 1930-tal
Aktuellt bud500 SEK
50302
Bergdala, remmare med druvdekor, 6st
Aktuellt bud140 SEK
50303
Villeroy & Boch, "French Garden", kaffesservis, 18 delar
Aktuellt bud420 SEK
50304
Tidningsställ, plåt och ek, vägghängd
Aktuellt bud100 SEK
50305
Kinesisk tallrik på fot, blå/vitt kraak porslin
Aktuellt bud100 SEK
50306
Mikasa Maxima, "Polo", tallrikar, 5st samt Lasse Åberg ölglas 2st
Aktuellt bud100 SEK
50307
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Spisa Ribb", avlångt fat
Aktuellt bud400 SEK
50308
Tengra, Spain, stor figurin på träsockel
Aktuellt bud180 SEK
50309
Gunnar Nylund, Rörstrand, gallerkrukor, 2st
Aktuellt bud100 SEK
50310
Silverföremål, 3st
Aktuellt bud420 SEK
50311
Marimekko, Iittala, "Mariskooli" skål i glas
Aktuellt bud100 SEK
50314
Ceson, "Princess", silverskedar, 12st
Aktuellt bud920 SEK
50315
Frigast, Denmark, "Farina", bestick i nysilver, 52 delar
Startbud100 SEK
50316
Larsen, Denmark, ljuslyktor i glas på metallfot, 1 par
Aktuellt bud100 SEK
50317
Ljusstakar, olja, Denmark, 1 par
Aktuellt bud100 SEK
50318
Svenska silvermynt, 328 gram
Aktuellt bud1 300 SEK
50319
Svenska silvermynt, 1942 och framåt, 707 gram
Aktuellt bud1 400 SEK
50320
Diverse sedlar, svenska och utländska, Kotia mm
Aktuellt bud140 SEK
50321
Emaljskylt, "Rökning förbjuden", 1920/30-tal
Aktuellt bud180 SEK
50322
Mynt/medalj, Gustav III, Svenska Akademiens instiftan, 1786, silver
Aktuellt bud100 SEK
50323
Valco C24FS-Q0182, hydroforpump
Aktuellt bud100 SEK
50324
Berit Ternell, Upsala-Ekeby Gefle, "Prado", mattallrikar, 1959-61, 7st
Aktuellt bud100 SEK
50325
Svend Jespersen. Bing & Gröndahl, skål med fisk och krabbdekor
Aktuellt bud280 SEK
50326
Figurin, sittande bulldog, troligen Gebrüder Heubach/Lichte
Startbud100 SEK
50327
Tobaksburk i gjutjärn, "Inter Bibendum Large Fumandum 1800", 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
50328
Ateljé Lyktan, "Birdie", skrivbordslampa, led på tung fot
Aktuellt bud520 SEK
50329
Skulpturer, danska fyllegubbar i metall på alabasterfot, 2st
Aktuellt bud100 SEK
50330
Hour Lavigne zodiakklocka samt termometer och barometer, gåva till Lastfartyget M/S Northern Clipper, Rederiaktiebolaget Clipper i Malmö från Försäkrings AB Mälaren
Aktuellt bud180 SEK
Öppettider
Måndag: 12:00 - 18:00
Torsdag: 12:00 - 20:00
Lördag: 09:00 - 14:00
Övriga dagar tar vi emot efter överenskommelse
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.